Українців почали пропускати за кордон по COVID-сертифікатам: як це працює

720

Українських туристів почали пропускати в інші країни за сертифікатом про вакцинацію проти COVID-19. У такий спосіб перетнути кордон можуть навіть люди, щеплені китайським препаратом Coronavac.

Про це стало відомо з власних джерел, – пише OBOZREVATEL.

Під час перетину кордону з Нідерландів до Румунії прикордонники вимагали негативний ПЛР-тест, аналіз на антитіла про те, що ви вже перехворіли на коронавірус, або ж сертифікат вакцинації.

Відомо, що частина туристів пройшли кордон по ПЛР-тесту на COVID-19, а деякі українці надали сертифікати вакцинації.

Зазначається, що цей документ також прийняли під час в’їзду в Румунію і до того ж він не викликав ніяких питань у прикордонників.

Як виглядає сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу

До речі, щоб оформити міжнародний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19, необхідний для виїзду за кордон, потрібно отримати два щеплення препаратом від коронавірусу, схваленим ВООЗ. Такий документ діятиме до введення так званих “паспортів вакцинації”, запланованого на 1 липня.

Сертифікат можна отримати виключно в паперовій формі одразу після отримання другої дози вакцини або пізніше в будь-якому медзакладі, під’єднаному до електронної системи Міністерства охорони здоров’я, зокрема, в сімейного лікаря.