Українцям продають фальсифікат ікри: як вибрати правильно та не заплатити за підробку

1362
фото: Depositphotos

Українцям масово продають фальсифікат ікри. На підробку можна натрапити не лише серед дешевої продукції, але навіть серед тієї, яка нічим не відрізняється за ціною від справжньої.

Українцям продають фальсифікат ікри по 40 грн

Як експеримент фахівці центру експертиз “Тест” купили в інтернеті в різних продавців 10 баночок ікри. Після завершення досліджень виявилося, що 7 із 10 екземплярів – фальсифікат.

Незалежно від того, чи продають червону ікру в соцмережах чи на торгових майданчиках, ціни можна знайти на будь-який гаманець. А продавець, який просить за 140 грамів продукту всього 40 грн, ще й пише: “Остерігайтеся підробок”.

Голова правління “Тест” Валентин Безрукий упевнений: якщо 100 грамів червоної ікри коштують менше 115 грн, можна сміливо стверджувати, що це фальсифікат.

При виготовленні такої продукції риба точно не постраждала. Адже замість ікри використовують білкові капсули, які не мають ні рибного смаку, ні запаху. Собівартість таких капсул становить лише близько 14 грн за 100 грам, а продають їх у вигляді ікри вже щонайменше за 40 грн.

Також іноді фальшиву ікру роблять за допомогою желатину та замороженої рослинної олії. Зрозуміло, собівартість такої продукції теж у десятки разів менша, ніж справжній продукт.

“На жаль, продається така ікра дуже добре. У мене є знайомі, які купують таку ікру, їм подобається, що вона зовні дуже красива, не смердить рибою. Але справжня ікра має пахнути рибою”, – каже Безрукий.

Висока ціна – також не гарантія якості

Але є і нахабніші продавці, які продають фальсифікат за ціною справжньої ікри. Таким чином вони не лише отримують надприбутки, але й уникають питань щодо того, чому делікатес настільки дешевий.

“Ікру продають по 140 гривень за баночку, ніби вона виготовлена в Російській Федерації. Але насправді це білкова “ікра”, – каже виконавчий директор Спілки споживачів України Максим Несміянов”.

Хоча насправді за 140 гривень можна купити цілий кілограм такої ікри, а не 100 грам. Шахраям залишається лише докупити баночки і все – тоді вони починають обманювати українців. Справа нехитра.

Справжня ікра теж буває різною

Продукт першого сорту – із вмістом солі 4-6%, виготовлений з одного виду риби, повинен мати цілі ікринки без рідини на дні баночок. А ось другосортна ікра коштує дешевше, в таких баночках можна побачити ікринки, що лопнули, і в ній велика кількість солі.

“Умовно, я бачу банки по 100 грн у супермаркетах. Але це ікра другого сорту: у ній більше солі, якісні характеристики нижчі. Водночас це буде справжня ікра. Є також недорога ікра глибокого заморожування з консервантами, якщо без консервантів – трохи дорожче. Не можна сказати, що за 100 із копійками гривень справжню ікру не купиш. Ще кілька тижнів тому по акції можна було взяти за 150 грн ікру, яка зазвичай коштує по 300 грн”, – розповідає Несміянов.

Експерт радить бути особливо уважними щодо ікри, яку нібито ввозять із Росії. Офіційно такий товар в Україну давно не імпортують. Отже, можна припустити, що навіть якщо ця ікра справжня та дорога, то потрапляє до нашої країни контрабандою. Але якщо вам пропонують баночку такої ікри за ціною близько 35 грн – це явно фальсифікат.

Щодо якості товару, то вибираючи ікру в бляшанці, обов’язково дивіться на цілісність банки. Якщо ікра в скляній тарі – подивіться, чи не видно плісняви. Якщо продукт продають на вагу, він не повинен бути масово роздавленим. Також у будь-якому разі дивіться термін придатності.

І пам’ятайте, що ікра не повинна зберігатися відкритою понад дві доби. Крім того, уважно подумайте, перш ніж купувати ікру, в складі якої є уротропін (Е 239). Визначити якість ікри на око досить складно. Тому Несміянов радить купувати такий товар у великих магазинах, щоб у разі чого погану ікру можна було повернути та написати скаргу.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини