Українцям підсовують фальшиві купюри: як перевірити і які найнебезпечніші

867

В Україні шахраї все частіше підкладають українцям підроблені купюри. Нацбанк часто вилучає з обігу фальшиві банкноти в 200 грн зразка 2007 року. Зловмисники часто сподіваються на неуважність громадян, тому купюри краще перевіряти, і це можна зробити самому.

Про те, як перевірити банкноту, що робити в разі виявлення фальшивки і як у нашій країні їх поширюють, – пише  OBOZREVATEL.

Як повідомили в НБУ, перевірити купюри можна таким способом:

  • Перевірити банкноту на дотик (банкнотний папір тактильно відрізняється від звичайного, а також рельєфність зображення з лицьового боку);
  • Подивитися на банкноту при світлі:
  1. Перевірте водяні знаки (стає видимим портрет Лесі Українки та графічний знак).
  2. Перевірте мікротекст стрічки (на захисній стрічці має виднітися напис “200 грн”, малий Державний Герб і підкреслене позначення номіналу “200”).
  3. Перевірте наскрізний елемент (усі елементи цифрового позначення 200 повинні збігатися, доповнювати одне одного. Цифрове позначення не може бути з розривами і зсувами).
  • Змінити кут нахилу купюри (номінал банкноти в лівому нижньому кутку, який надрукований оптично перемінною фарбою, змінює колір із малиново-фіолетового на оливково-зелений).

Що робити, якщо виявили сумнівну купюру?

У такому випадку потрібно її перевірити чи звернутися в банк і передати купюру на дослідження в уповноважений підрозділ НБУ. Це дослідження проводиться безкоштовно.

У разі, якщо банкнота виявилася справжньою, суму вам повинні компенсувати. А якщо її визнали підробленою, то вилучається з обігу без відшкодування вартості, після чого передається до правоохоронних органів для спеціального розслідування.

Як в Україні поширюють фальшивки?

Зловмисники найчастіше купують їх онлайн, а опісля збувають через дрібні магазини. За словами радника голови правління одного з банків Василя Невмержицького, в інтернеті можна натрапити на десятки оголошень, в яких за 20% від номіналу готові продати від 10 тис. підроблених гривень.

Продавці фальшивок найчастіше стверджують, що їхні “гроші” приймають термінали, а без спеціальної техніки “банкноти” неможливо відрізнити від справжніх. Якісні підробки дійсно трапляються, але дуже рідко. Найчастіше – це купюри номіналом 500 грн. Хоча більшість несправжніх купюр  низької якості.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини