“Нова пошта” ввела функцію автосписання: клієнт поскаржився на шахраїв, в компанії пояснили – це помилка

429

Українці запідозрили, що шахраї придумали нову схему з використанням програми “Нової пошти”. Клієнт поскаржився, що з його карти списали гроші за чужу посилку.

Аферу імовірно провернули через функцію автоспісанія оплати. Вона дозволяє заплатити за посилку безготівково без використання терміналу. В “Новій пошті” пояснили: шахрайства не було, зате була помилка оператора. Потерпілому вже повернули гроші, – пише Оbozrevatel.

“Попереджаю про наявність схеми для шахрайства через “Нову пошту”. Видаліть прив’язану карту та/або вимкніть функцію автосписання. Невідомі люди вказали мій номер як одержувача, прийшли до відділення й успішно оплатили моєю прив’язаною картою посилку”, – повідомив у Facebook клієнт “Нової пошти” Дмитро Луханін.

За словами потерпілого, за допомогою описаної їм схеми можна оплатити за чужий рахунок до 100 посилок. Головна умова – вартість кожної не має бути дуже високою. У “Нової пошти” існує ліміт в 500 грн, якщо потрібно заплатити більше, потрібно підтвердити операцію за допомогою телефону.

Обмеження при автосписанні з карти

Клієнт запевнив, що вже звернувся до Кіберполіції. В “Новій пошті” розповіли, що в системі немає уразливості, помилки припустився оператор, а тому це не шахрайство.

“Мова йде не про шахрайську схему, а про помилку оператора. При оформленні посилки у відділенні було помилково вказано невірний телефон одержувача. Оператор побачив невідповідність номера телефону і прізвища отримувача, але прізвище виправив вручну, адже відправник отримав від свого покупця як контактний саме цей номер”, – пояснили в компанії.

“Нова пошта” пообіцяла провести додатковий інструктаж операторів. У компанії уточнили: гроші, які були списані помилково, вже повернули клієнту.

Функція автосписання

Таку послугу “Нова пошта” запустила не так давно. Функція дозволяє не платити через термінал у відділенні. Щоб послуга працювала, в додатку “Нової пошти” потрібно прив’язати банківську карту. При цьому “гаманець” прив’язується до номера телефону.

При отриманні посилки клієнт може попросити оператора оплату через автосписання. Крім того, послугу автосписання можна включити за замовчуванням. Тоді оплата посилок буде відразу списуватися з карти, без додаткових прохань.