Українці 4 години не могли вилетіти з Єгипту через пасажирку з позитивним ПЛР-тестом: розпочався скандал

3374

Літак авіакомпанії SkyUp PQ8502 рейсом Хургада – Київ 15 жовтня застряг у єгипетському аеропорту через пасажирку з позитивним ПЛР-тестом на COVID-19. З відповідною довідкою вона прилетіла із Запоріжжя, однак далі тамбура служба безпеки її не пустила.

Єгиптяни вимагали від авіакомпанії посадити жінку на літак до України. Історію у своєму Twitter розповів блогер із ніком Eric Hurtmann, який теж летів тим рейсом, – пише Оbozrevatel.

Він зазначив, що всі пасажири літака вже зайняли свої місця, виліт мав відбутися о 14:25, однак екіпаж затягував час, пояснюючи, що в когось із пасажирів проблеми з документами і його не можуть взяти на борт. За словами блогера, усі в літаку розуміли, що це неправда. Пізніше причину таки повідомили.

“До мікрофону стає головна бортпровідниця і пояснює… літак прибув із Запоріжжя, на борту була жінка із сім’єю, яка на виході з літака показала єгиптянам позитивний ПЛР-тест на ковід (премія Дарвіна), її з таким тестом пропустив на борт аеропорт Запоріжжя”, – обурився Hurtmann.

На територію терміналу її не пустили, натомість єгиптяни поставили ультиматум командиру екіпажу – літак не злетить, поки жінку не заберуть в Україну. Протоколів щодо дій у такій ситуації не було. Ні консул, ні українське МЗС жодної допомоги не надали.

“Командир пропонує створити у хвості літака безпечну зону із шести місць. Заклеїти її плівкою, жінку вдягнути в спецкостюм і так повернути на батьківщину. Але місць немає, а у відсік для провідників він не має права її розмістити”, – описав ситуацію пасажир літака.

За його словами, більшість людей не хотіла, щоб жінка перебувала у салоні, і місцем ніхто не поступався.

“Літак чотири години стоїть, за бортом уже темно. Група активістів, які не хочуть заразитись, переважно кремезні чоловіки, перекривають обидва входи в літак. Командир викликає поліцію і єгипетського медика”, – зазначив Hurtmann.

Водночас він зазначив, що авіакомпанія навіть у такій форс-мажорній ситуації не надала пасажирам їжу, а воду роздали лише через чотири години перебування у літаку. Чай у пакетиках і кава – тільки за гроші. Блогер зазначив, що деяким людям від голоду вже було зле.

Зрештою SkyUp запропонувала чотирьом пасажирам залишитись іще на добу в одному з готелів за рахунок компанії. Погодилися на продовження відпустки четверо дівчат, крім того, авіакомпанія зробила їм бонус.

“Тітку одягають у костюм хімзахисту, обклеюють плівкою карантинні місця і всадовлюють кандидатку на премію Дарвіна. Літак злітає”, – розповів блогер, чим закінчилась ситуація.

“Висновки про українців – більшість готова була залишити співгромадянку на чужині, тож розраховуйте тільки на себе. Чоловіки іноді поводяться як мудаки”, – підсумував Hurtmann.

Літак з українцями затримали в аеропорту Єгипту

Пасажирка прилетіла з України з позитивним ПЛР-тестом

Літак з українцями затримали на чотири години

Пасажири не хотіли впускати жінку в салон

Єгипетська сторона вимагала забрати жінку в Україну

Авіакомпанія не достатньо продумала дії на випадок форс-мажорних ситуацій

Зазначимо, авіакомпанія SkyUp надала офіційний коментар щодо ситуації, що склалася 15 жовтня. Повідомляється, що наразі ініційовано внутрішнє розслідування, щоб спільно з партнерами – перевірку документів при реєстрації на рейс здійснювала служба хендлінгу – з’ясувати причини виникнення інциденту і запобігти його повторенню в майбутньому.

“Пасажирку повернули найближчим рейсом PQ8502 Хургада – Київ, оскільки з позитивним тестом вона не мала права перетнути кордон Єгипту й вирушити там на самоізоляцію. Під час зворотного польоту для створення безпечних умов транспортування екіпаж літака діяв відповідно до внутрішніх інструкцій авіакомпанії, що відповідають вимогам Державіаслужби України: пасажирку було розміщено на окремому ряду біля вікна в хвості літака; інші пасажири були розсаджені так, щоб створити безпечну дистанцію”, – повідомили представники компанії.

Також у SkyUp закликали пасажирів відповідально ставитись до свого здоров’я й не наражати на небезпеку інших. Пасажирам, у яких виявили COVID-19, компанія надає можливість:

  • безкоштовно змінити дату вильоту рейсу на будь-яку нову, що доступна на офіційному сайті авіакомпанії у момент перебронювання;
  • повернути кошти за невикористаний квиток згідно з правилами застосованого тарифу.

“Для авіакомпанії, як і для наших пасажирів, ситуація на рейсі PQ8502, що викликала затримку, була неочікуваною. Ми цінуємо, що пасажири поставилися до обставин із розумінням, та надішлемо всім індивідуальний промокод зі знижкою на наступний рейс”, – йдеться у коментарі.

В авіакомпанії надали коментар щодо ситуації, що склалася.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини