Українські «ковідні сертифікати» для подорожей можуть запровадити до 1 липня. Як вони працюватимуть?

1282

Міністерство охорони здоров’я планує до 1 липня запровадити в Україні «ковідні сертифікати» для вільного та безпечного пересування людей під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

«Ковідний сертифікат» — це робоча назва внутрішнього документа. Він міститиме інформацію про вакцинацію, зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Український сертифікат розробляють з огляду на вимоги відповідних документів Євросоюзу (Digital Green Certificate) та ВООЗ (Smart Vaccination Certificate), переконують у МОЗ.

Як це працюватиме?

Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в додатку чи на порталі «Дія».

До впровадження «ковідних сертифікатів» українці, які вже отримали дві дози щеплення, зможуть оформити Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна показати під час перетину державного кордону.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни: якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював», — каже міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Також у МОЗ анонсували для власників внутрішніх «ковідних сертифікатів» «відповідні переваги за наявності зроблених тестів». Які саме переваги, Степанов не уточнює. Але переконаний, що для багатьох українців вони стануть стимулом не займатися самолікуванням і робити тести за наявності симптомів.

Що за «ковідні паспорти»?

Так називають документи, які підтверджують факт вакцинації людини від коронавірусної хвороби. «Ковідний паспорт» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не становить небезпеки для інших і не може захворіти сама.

Про ці документи говорили в тій чи іншій формі з настанням пандемії коронавірусу, але тільки після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковідного паспорта».

У ЄС їх впровадження анонсували 17 березня. Остаточно впровадити документ у Європейському Союзі планують із 15 червня. Його формат буде єдиним для всіх країн-членів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини