Українська вчена увійшла до рейтингу інноваторів за версією журналу Массачусетського інституту

939

strong>Українка Ольга Дудченко потрапила до рейтингу інноваторів «35 до 35» за версією журналу MIT Technology Review Массачусетського технологічного інституту.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на сайт MIT Technology Review.

34-річна Ольга Дудченко є випускницею Медичного коледжу Бейлора й Університету Райса в США. Вона створила спосіб швидкого визначення послідовності геному.

«Сучасні апарати працюють дуже швидко, зчитують ДНК арахісу, баклажана чи броненосця за два дні. Вони видають мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК. Ольга Дудченко допомогла поєднати ці фрагменти в правильному порядку, щоб виявити фактичний геном — швидше і дешевше», — йдеться в повідомленні.

Вчена використовує Hi-C-метод для визначення організації хромосом в клітині. Спочатку його розробили для вивчення того, як складаються хромосоми, щоб показати, які фрагменти ДНК перебувають фізично близько одне до одного. У поєднанні з іншими методами й алгоритмами Дудченко, Hi-C допомагає спростити складання геномів.

Наприкінці 2018 року Дудченко разом із колегами представила «ДНК-зоопарк», в якому є послідовності хромосом для гепарда, червоної панди, бразильського дикобраза й інших 50 видів тварин.

«У світі швидкого вимирання, ДНК-код цих видів одного дня може стати всім, що від них залишилося», — зазначили в MIT Technology Review.

Вчені планують охарактеризувати геном кожного виду на Землі. На сайті «ДНК-зоопарку» публікують нові дані щотижня.

З 1999 року MIT Technology Review щорічно публікує рейтинг інноваторів «35 до 35». Це перелік вчених до 35 років, які зробили значний внесок у науку. Це можуть бути представники різних сфер, починаючи з біології та закінчуючи комп’ютерними науками.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини