Україна розриває контракт на постачання вакцин із Індії: названо причини

1429

Міністерство охорони здоров’я вирішило розірвати контракти на постачання в Україну вакцин проти коронавірусу з Індії. Йдеться про препарати CoviShield і Novavax.

Зокрема, угоди не реалізуються з індійською компанією Serum Institute India (SII), заявив глава МОЗ Віктор Ляшко на зустрічі з журналістами 28 серпня. Його слова процитувало видання “РБК-Україна”, – пише Оbozrevatel.

Відомо, що SII повинна була поставити в Україну 1,5 мільйона доз вакцини CoviShield (розробник – AstraZeneca) і 10 мільйонів доз Novavax американського виробництва.

Другий препарат досі не було доставлено в Україну, тоді як поставки першого з Індії припинилися ще навесні.

“Ухвалюється політичне рішення, будемо розривати контракт із Serum Institute of India”, – сказав Ляшко.

Україна збирається розірвати контракти на поставку вакцин CoviShield і Novavax із Індії

За його словами, Україна давала передоплату щодо закупівлі цих вакцин. Однак Novavax так ніде і не зареєстрована, зокрема й Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

“Я кілька разів зустрічався онлайн із представниками Serum Institute. Приїжджав власник в Україні, обіцяв президенту і не виконав”, – процитувало міністра Liga.net.

Ляшко підкреслив, що на сьогодні Україна достатньо законтрактувалася іншими вакцинами проти коронавірусу й спокійно закриває національну потребу в них.

Нагадаємо, що зараз українцям роблять щеплення вакцинами Comirnaty від Pfizer&BioNTech, CoronaVac (Sinovac Biotech), Moderna, Oxford/AstraZeneca.

Від початку кампанії імунізації в країні вакциновано проти COVID-19 уже 5 265 635 осіб, із яких отримали одну дозу – 5 265 633, а повністю (дві дози) – 3 536 963. Загалом було проведено 8 802 596 щеплень, зокрема 166 551 минулої доби, 27 серпня.

Дані щодо вакцинації в Україні

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини