Україна перейшла на зимовий час: як перевірити, яка зараз година

619
фото: Depositphotos

Переведення годинників на зимовий час в 2021 році в Україні відбулося о 04:00 в останню неділю жовтня – в ніч з 30 на 31 жовтня. Стрілки потрібно було перевести на годину назад.

Переведення годинника двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. При цьому вперше в нашій країні перевели годинник ще за часів СРСР (у квітні 1981 року), з метою економії електроенергії, – пише Оbozrevatel.

Так, стрілки механічного годинника необхідно було о 04:00 годині ранку перевести на годину назад.

Щоб дізнатися точний час вранці, є кілька способів.

Якщо номер телефону обслуговується українським мобільним оператором, потрібно надіслати USSD запит – набрати на телефоні комбінацію *160# та натиснути кнопку дзвінка. Після цього користувач отримає смс, в якому будуть вказані час, дата та день тижня.

Варто зазначити, що сучасні смартфони та планшети переводять час автоматично.

Також є спеціальний сайт, який показує точний час в Україні.

Переведення годинника на зимовий час 2021 року в Україні відбувся в ніч із 30 на 31 жовтня

В останні роки багато держав відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними науковців, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних та імунних захворювань. Спроби скасувати сезонне переведення годинників були й в Україні.

Зокрема, 20 вересня 2011 року депутати Верховної Ради ухвалили постанову N 3755-VI “Про зміну порядку обчислення часу на території України”, згідно з якою країна мала перейти на постійний літній час (часовий пояс UTC +3).

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини