Чи можна пити каву перед сном?

4673
Cup of coffee on a table of traditional outdoor cafe in Paris, France, on a fall day

Науковці з Гарвардської медичної школи (США), Кембриджського університету (Велика Британія) та Колорадського університету в Боулдері (США) з’ясували несподівані наслідки вживання кави перед сном.

Медики організували експеримент за участю п’яти осіб: за кілька годин до сну їм давали або таблетку з кофеїном, або плацебо. Під час спостережень з’ясувалося, що кофеїн може переводити “стрілки” біологічного годинника приблизно на 40 хвилин назад, передає Радіо Максимум.

У принципі, ні для кого це не буде таємницею, адже кофеїн бадьорить та дозволяє пізніше лягати спати. Але останні дослідження відкрили новий факт: енергетик вводить в оману внутрішній годинник організму людини. Тому чашка еспресо – кращий спосіб збити біологічний годинник з пантелику.

Ще один цікавий факт: кофеїн допомагає впоратися з негативним станом синдрому зміни часових поясів. Вчені з’ясували, що своєчасний прийом кави або напоїв, що містять кофеїн, сприяє швидкій адаптації до нового розкладу.

Відповідно, не рекомендується налягати на каву перед сном. Краще випити її під час подорожей і мандрівок або в першій половині дня.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини