У ВР підтримали скасування ЗНО для абітурієнтів з ОРЛДО

634

Поки що вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку вишів.

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроєкт про спрощення процедури вступу до закладів вишої освіти для абітурієнтів із окупованого Донбасу. За ухвалення законопроєкту сьогодні, 3 липня, під час засідання за основу проголосували 266 депутатів, а за прийняття законопроєкту в цілому — 310 (один проти), – пише Твоє місто.

Йдеться про зміни до Закону України «Про вищу освіту», які ініціював президент України Володимир Зеленський. 24 червня він передав відповідний законопроєкт до Верховної Ради.

Відповідно до нього, діти з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей змогли б вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Окрім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.

Поки що вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку українських вишів.

Нагадаємо, вступна кампанія у вищих закладах освіти триватиме з 1 по 22 серпня