У ВООЗ попереджають, що другий рік пандемії може бути «навіть складнішим»

272

У Всесвітній організації охорони здоров’я застерігають, що другий рік пандемії коронавірусу може бути «навіть складнішим» за перший через динаміку передачі та появу нових штамів вірусу.

Про це заявив глава програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майк Раян, пише Reuters, передає Громадське.

«Розпочинається другий рік цього (пандемії — ред.), і він може бути навіть складнішим, враховуючи динаміку передачі та деякі інші проблеми», — сказав Раян.

Так, він попереджає, що під час різдвяно-новорічних свят було оманливе зменшення кількості хворих. Тепер же очікується зростання нових випадків інфікувань.

За словами Раяна, багато людей, особливо у Європі та Північній Америці, багато часу проводили в приміщеннях, відбувалося посилене збільшення контактів, що призведе до більшої кількості нових випадків у багатьох країнах.

Провідна технічна експертка ВООЗ Марія Ван Керхове теж застерігає, що після свят «у багатьох країнах ситуація погіршиться перед тим, як покращитися». Вона закликає дотримуватися соціальної дистанції та обмежень.

За останній тиждень по всьому світу, крім Південно-Східної Азії, фіксували зростання кількості хворих. На Європу припадає третина нових випадків. Загалом же за тиждень у світі виявили 5 мільйонів випадків коронавірусу та 85 тисяч смертей.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

Загалом у нас виявили понад 1,1 мільйона випадків інфікування. З них 837 063 пацієнт одужав та 20 376 померли від ускладнень хвороби.

З 8 по 24 січня включно у нас діє жорсткий карантин. Уряд планує посиленими обмеженнями запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят.

У порівнянні з локдауном у березні 2020 року зараз у нас не зупиняють роботу транспорту та не закривають кордони. Зараз у магазинах можна придбати харчові продукти (там, де під них відведено не менше ніж 60% площі), ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв’язку, ветеринарні препарати, корми, насіння та засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу.