У Росії українського журналіста Романа Цимбалюка звинувачують в екстремізмі

839

Українського журналіста, кореспондента агентства УНІАН у Москві Романа Цимбалюка в Росії звинувачують в екстремізмі, поки що хочуть порушити кілька адміністративних справ.

Про це повідомили сам журналіст та його адвокат Микола Полозов, – пише Громадське.

За словами адвоката, російські правоохоронці планують відкрити проти Цимбалюка «декілька адміністративних справ» за статтею про розпалювання ненависті чи ворожнечі та приниження людської гідності.

«Межа між “адміністративним” екстремізмом та “кримінальним” дуже тонка і багато в чому залежить від експертів, якість роботи яких у справах із політичним інтересом влади дуже передбачувана», — зазначив Полозов.

Також адвокат вказав, що «додатковою ознакою узгодженої атаки» на журналіста є оприлюднення інформації через «пропагандистські смітники» про нібито причетність Цимбалюка до шпигунської діяльності.

Доповнено (13:25). В МЗС України зазначили, що відомство та посольство України в Москві на зв’язку з Цимбалюком. «Як український громадянин він буде користуватися нашою повною підтримкою», — зазначив речник міністерства Олег Ніколенко.

А Уповноважена з прав людини України Людмила Денісова назвала дії Росії щодо журналіста «неприпустимими».

На сайті УНІАН вказано, що Роман Цимбалюк — останній український журналіст, якого акредитували при МЗС Росії на постійній основі.

Крім того, у 2017 році Цимбалюка та оператора Микиту Бородіна затримували в Росії після запису інтерв’ю з аспірантом Московського державного університету, який вивісив прапор України. За декілька годин правоохоронці відпустили медійників.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини