У МОЗ пояснили, як лікується штам “Дельта” і скільки тестів є в Україні для визначення небезпечної мутації

1035

В Україні виявляють “Дельту” геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-систем.

Україною вже активно поширюється індійський штам коронавірусу “Дельту”, виявляти який поки мають потужності не всі області. Змінити цю ситуацію у МОЗ сподіваються до осені.

Про це сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

Головний санлікар розповів, що наразі лабораторії можуть виявляти “Дельту” двома шляхами – геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-систем. Можливості для діагностики за допомогою геномного секвенування мають три державні лабораторії. Ще понад 5-6 таких лабораторій приватні.

“І частина лабораторій вже має специфічні ПЛР-системи, які дозволяють доволі швидко виявити саме прицільно цю мутацію. На рівні Центру громадського здоров’я в нас є майже 2 тисяч таких тестів. На рівні областей також декілька тисяч вже є. І сподіваємося, що до осені ми зможемо такі тест-системи забезпечити на рівні кожної області”, – сказав Кузін.

Він додав, що лікують хворих на “Дельту” за аналогічним протоколом, що й пацієнтів із іншими штамами. І вивчення саме того чи іншого штаму – це зона інтересів лікарів-епідеміологів та науковців, адже щодо таких людей треба більш ретельніше відстежувати контактних осіб і застосовувати протиепідеміологічні заходи.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини