У мережі показали, як виглядав Київ із висоти пташиного польоту 1918 року (фото)

17126

У 1918 році в Києві на Гідропарку існувало поселення Передмостова Слобідка. А на теренах нинішніх Позняків були заливні луки.

Архівні знімки було опубліковано на сторінці спільноти “Київ крізь роки” у соціальній мережі Facebook. На фото можна побачити, як виглядала ця місцевість 103 роки тому, – пише Оbozrevatel.

“Аерофотозйомка Печерська 1918 року. Видно Миколаївський та Русанівський мости. Передмостова слобідка (нині Гідропарк), дорога на Чернігів. Пустельні заливні поля на лівому березі”, – йдеться у повідомленні.

Києво-Печерська лавра у 1918 році.

Крім того, на опублікованих знімках можна побачити Києво-Печерську лавру, Арсенал, а також приватні будинки у районі сучасної станції метро “Лівобережна”.

Зазначимо, Передмостова слобідка – поселення в районі Києва, яке існувало на лівому березі Дніпра (напроти Лаври) з кінця XVIII століття.

Заливні луки на місці Позняків.

Тут мешкали переважно працівники, приписані до заводу “Арсенал”. У 1853-му був побудований Миколаївський ланцюговий міст через Дніпро, а місцевість отримала свою назву від розташування “перед мостом”.

Весною 1943 року слобідка була знищена німецькими окупантами. У 1960-ті роки на її місці було розбито Гідропарк, через який проходять Святошинсько-Броварська лінія метрополітену та Броварський проспект.

Передмостова слобідка.

Нагадаємо, в 1961 році головну новорічну ялинку столиці було встановлено біля входу до вестибюля станції метро “Хрещатик”. Зима того року була досить сніжною.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини