“У мене теж немає ноутбука та планшета” – Сергій Шкарлет про те, чи всі школи забезпечені інтернетом

1221

У Мінцифри наголосили, що наразі близько 6 тисяч шкіл не мають нормального інтернету, проте тимчасовий очільник МОН Сергій Шкарлет заявив, що таких закладів лише 74.

Про це розповів т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет журналісту видання Mind. Саме інтерв’ю було опубліковане на сайті МОН, – пише 24 канал.

Скільки шкіл досі не забезпечені інтернетом

За словами Шкарлета, на сьогодні лише 74 школи не забезпечені інтернет-зв’язком. Хоча на початок 2020 року їх було близько 750, на початок літа – 600, у липні-серпні понад 200.

“Багато говорити й “розганяти зраду” можна легко. Якщо ж йдеться про те, що понад 6 тисяч шкіл не мають надшвидкісного інтернету, то й в мене його немає… У мене навіть ні планшета, ні ноутбука немає. Мені вистачає телефона”, – заявив Шкарлет.

У яких саме школах немає інтернету? Т.в.о. міністра освіти каже, що це школи з гірських районів, північних, а також деякі регіони Одеської області. Зокрема, та місцевість, де інтернет-провайдеру вигідно встановлювати певні підсилювачі, вишки тощо.

За чий кошт у школах проведуть інтернет? Шкарлет каже, що цю програму підтримує держава, і на наступний рік у МОН вже заклали субвенцію на інтернетизацію (дистанційне навчання).

Яка сума потрібна, аби забезпечити 74 школи інтернетом? Шкарлет запевнив, що тут все залежить від роботи з операторами або від кількості спецзасобів. “Я не готовий озвучувати цифри, тому що це робота договірна, і не кожен оператор хоче заходити в такі регіони”, – додав він.

Раніше 24 канал писав, що загалом в Україні 4,2 ​​мільйони населення проживає в місцевості, де немає жодного оптичного провайдера. Ще 1,55 мільйона сільського населення не має можливості підключитися до оптичного інтернету через його високу ціну. Відповідно, 5,75 мільйонів українців не мають доступу до інтернету.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини