У Києві є одна з найкрасивіших станцій метро у світі (фото)

3507

Станція Сирецько-Печерської лінії метро “Золоті Ворота” в Києві завдяки своєму оформленню визнана однією з найкрасивіших у світі.

Як повідомляє портал 44, мозаїки її інтер’єру є об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури та монументального мистецтва, – пише Оbozrevatel.

Початок будівництва вестибюлю станції.

Процес споруди "склянки" вестибюлю.

Бетонування вестибюлю практично завершено.

Один із конкурсних варіантів ескізу станції початку 80-х.

В інтер’єрі станції використані круглі колони з арковими стельовими конструкціями. Крім того, вона оформлена мозаїчними панно з історією Київської Русі. Можна помітити зображення князів та церков.

На станцію приїжджають помилуватися оформленням та численними мозаїками.

Люстри повісили після відкриття станції.

Станція метро “Золоті Ворота” була відкрита 31 грудня 1989 року. В межах першої черги будівництва Сирецько-Печерської лінії. Архітекторами станції виступили Вадим та Борис Жежеріни. Архітекторами вестибюлів – Федір Заремба та Анатолій Крушинський. А художниками – Станіслав Адаменко, Марія Ралко, Григорій Корінь та Володимир Федько.

Перший поїзд.

До 1 травня 1990 року пасажири могли потрапити на "Золоті ворота" тільки через "Театральну".

Цікавим моментом є фрагмент мозаїки, який зараз ледь видно. Після відкриття станції напис було видно чітко. У проміжному вестибюлі, над ескалаторним виходом, що веде до поверхні, мозаїкою написано “Слава Україні”.

Слава Україні.

Це досить несподівано, враховуючи, що станція відкрилася в 1989 році, коли Україна ще була в складі СРСР. За цей лозунг, що офіційно вважався радянською владою неприйнятним, навіть могли переслідувати.

Звід центрального залу розділений діаметральними мозаїчними смугами зі смальти.

Усередині арок розміщено 38 подвійних мозаїк.

Символ Києва – Архангел Михаїл.

Станцію названо на честь Золотих Воріт, які розташовані поруч з її входом. Це найдавніша архітектурна пам’ятка, заснована ще в 1018 році.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини