“Ці ворожі мразоти ніколи не зупиняться”: Ніцой розкритикувала ВРУ через закон про мову (відео)

1433

Відома українська письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой назвала закон про українську мову, розгляд якого напередодні розпочав Конституційний суд, “наїздом на українськість”.

Про це вона сказала в ефірі “Оглядача“, – пише Вголос.

“Насправді це наїзд не на мову – це наїзд на українськість – на український світогляд, на право нації на самовизначення, на право нації заявити, що я господар на своїй українській землі”, – зазначила Ніцой.

Письменниця схарактеризувала закон як занадто м’який, а також звернула увагу на те, що в ньому не передбачено ані штрафів, ані іншого покарання за неповагу до української мови.

“Закон дуже м’якенький, він гладить усіх – і меншини погладив, і українців погладив. Немає ні покарань, ні штрафів. Поліція може тільки розвести руками і порадити: розмовляйте українською”, – сказала вона.

Діячка заявила, що проросійські сили в Верховній Раді й надалі вчинятимуть спроби наступу на українську мову в Україні. “Ці ворожі мразоти ніколи не зупиняться, тому що вони – рука Кремля, яка качає тут кремлівську політику. Вони задовольняться тільки тоді, коли повернуть російській мові той статус, який був ще в радянську добу”, – сказала вона.

Нагадаємо, учора, 7 липня Конституційний суд почав розгляд закону про українську мову на предмет конституційності. Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня 2019 року.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини