Топ-7 крутих українських гуртів, які вдихнули нове життя в українську етнічну пісню

1378

Українська народна пісня, яку складали наші предки протягом багатьох століть, ще й досі дзвенить у маленьких селах. Там жодне свято, весілля то чи хрестини, Різдво чи Великдень — не проходить без ніжної «Ой у вишневому саду» чи тужливої «Рідна мати моя».

На жаль, молодше покоління починає забувати рідні пісні. Їх тягне до нового, а часом усе більше й до чужого. І це зовсім не погано, що хочеться різноманіття. Але чудово, що є українські виконавці, які змогли знайти компроміс: поєднали етнічні мотиви українських пісень та сучасну музику. Ці автори створили формат, який дозволить не забути українську пісню, а пронесе її через ще не одне покоління.

Ми підготували для вас добірку саме таких гуртів, що врятували народну пісню від забуття, осучаснили та перенесли у XXI століття.

TaRuta

ТаРута — київський World Music гурт збирачів фольклору та музикантів. Вони по-особливому вносять нові стилі сучасної музики в автентичний український фольклор.

Гурт було створено у 2007 році. Декілька років музиканти працювали в стилі етнороку. Але згодом почали поєднувати українські народні пісні із джазом, фанком, диско, електронною музикою та панк-роком. Етномузикологи їздять по селах і збирають пісні 17–18 століття від літніх людей. Тоді вони відтворюють фольклорні пісні в різних стилях.

Чому саме ТаРута? Євген Романенко, засновник гурту, пояснює: «ТаРута» — це саме «та рута», яку треба шукати на Івана Купала. Квітка, яка цвіте жовтеньким і росте в нас у Карпатах, але є один вид рути, занесений у Червону книгу, що справді квітне червоним. Це саме та легендарна квітка, оспівана в легендах і піснях».

The Doox

Український гурт The Doox відроджує українську музику та культуру й популяризує її серед молоді. Гурт використовує два сольних голоси: жіночий і чоловічий, адже вважають, що це притаманно українській пісні.

Музиканти поєднують традиційні українські інструменти, як сопілка, дримба, дудук, трембіта, дуда і т. ін. із гітарою, клавішними та ударними інструментами. Таке поєднання формує нову музику в стилі етнороку, що робить українську пісню більш сучасною для слухачів.

Folknery

Фолькнери — етногурт, який був заснований подружжям митців та мандрівників В. Муляром та Я. Квіткою. Назва гурту походить від прізвища американського письменника Вільяма Фолкнера, який нібито з’явився уві сні В. Муляру під час подорожі.

Гурт використовує поєднання електронної музики з акустикою. Грають переважно на українських народних інструментах, поєднаних зі світовими інструментами. Гурт, навіть, використовує такі інструменти, як: колісна ліра та африканський джембе. За час існування музиканти обрали свій особливий стиль — поєднання українського автентичного співу з елементами всіх стилів світової народної та попмузики.

ONUKA

ONUKA — електрофольк гурт, який вийшов на українську естраду у 2013 році.

Вокалісткою, автором текстів та головних ідей є Ната Жижченко. Сама Ната називає пісні гурту «симбіозом української електронної музики з українським етнокорінням».

Саме за ініціативою Нати гурт було названо ONUKA — на знак поваги дідусю Нати — майстру українських інструментів. Окрім Нати до складу гурту увійшли Д. Серт, М. Сорокіна та Є. Йовенко.

Go-A

Гурт Go-A — представники України на пісенному конкурсі «Євробачення 2021». Гурт було засновано у 2012 році. З того часу склад гурту змінювався 14 разів. Музиканти пройшли нацвідбір у січні 2020 року із піснею «Соловей».

Музиканти створюють електрофольклорну музику, поєднуючи електронну музику зі звуками сопілки, африканського барабана та австралійського диджериду. Назва ж Go-A означає повернення до джерел. «Go» — з англійської «йти» і грецька літера альфа, що означає першопричину всього світу.

DakhaBrakha

Гурт ДахаБраха створений у 2004 році не втрачає своєї популярності й досі. Музиканти створюють пісні в стилі «етнохаос», щоби підкреслити поєднання різних музичних стилів з автентичними етнічними елементами. Також для різних пісень використовуються різні музичні інструменти з усіх куточків світу.

Назва «ДахаБраха», за словами виконавців, — це слова, що в староукраїнській мові означали «брати» та «давати». Пісні гурту ДахаБраха неодноразово ставали саундтреками до багатьох українських фільмів, таких, як: «Земля» (2012), «Мавка. Лісова пісня» (2021), «Вулкан» (2019).

Mavka

Mavka — український гурт, що поєднує у своїх піснях етнічні мотиви з електронікою, ембієнтом та даунтемпо. Гурт був заснований актрисою Іриною Лазер та композитором Олексієм Мікрюковим. Назва «Мавка» походить від назви персонажів давньої української міфології — мавок.

Ніжний голос виконавиці передає всю атмосферу пісень та надає їм певної таємничості. Гурт іноді використовує в піснях свою «русалчину» мову. Пісні гурту стали саундтреками до фільму «Казка за гроші» (2018).

Усі ці гурти відновлюють українську традицію щодо народних пісень. Тепер українські пісні звучать не лише на вустах літніх людей, а й по-новому звучать на українській естраді серед молоді. Етногурти стають гордістю нашої країни завдяки своїй любові до неї та її культури. Завдяки таким музикантам українська пісня буде переходити з покоління в покоління й кожного разу заново відроджуватись на устах українського народу.

Джерело: Всвіті

Бо народна творчість живе тільки тоді, коли розвивається. Згодні?

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини