Тернопільські депутати закликали Раду повністю заборонити УПЦ МП та анулювати оренду Почаївської лаври: в чому причина

632

На сесії Тернопільської обласної ради 48 депутатів одностайно звернулися до Верховної Ради України з проханням заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Раніше багатотисячна хода прихильників МП зустріла спротив жителів Тернопільщини.

Про це повідомляє “Суспільне”.

У зверненні до Верховної Ради депутати Тернопільської обласної ради визнали Українську православну церкву Московського патріархату ворожою Україні церквою. Депутати звернулися з проханням щодо врегулювання (заборони) на законодавчому рівні діяльності УПЦ МП.

Депутати також звернулися до Міністерства юстиції з закликом надати право державним реєстраторам релігійних організацій обласних державних адміністрацій проводити державну реєстрацію юридичних осіб – релігійних організацій, незалежно від їх територіального розташування. Тобто це може означати анулювання оренди Московським патріархатом, зокрема, Почаївської лаври.

Нагадаємо, вранці 26 серпня під стінами Тернопільської ОДА зібралися мітингувальники.

Активісти вважають, що Московський патріархат – це прямий спонсор війни та просять заборонити російську церкву на території міста та області загалом.

Крім того, як повідомляли місцеві ЗМІ, багатотисячна хода прихильників Московського патріархату зустріла спротив жителів Тернопільщини.

Попри заборони на масові зібрання під час воєнного стану, а також звернення місцевої влади до поліції, на Тернопільщині спочатку не вдалося зупинити хресну ходу прихильників церкви Московського патріархату, які здійснювали прощу до Почаєва.

Тож як зазначають медіа, після низки звернень до влади та поліції, які не дали очікуваної реакції, жителі Тернопільщини вирішили зупинити ходу власними силами.

На відео, оприлюдненому у мережі, видно, як у селищі Підволочиськ на Тернопільщині місцеві жителі зупиняють ходу прихильників Московського патріархату, що рухаються до Почаєва. Також хода Московського патріархату зустріла спротив і в інших містах Тернопільщини.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини