“Такого “різноманіття” я ще не бачив” – інфекціоніст про симптоми коронавірусу

547

Українські медики досі зіштовхуються з ускладненнями під час діагностики коронавірусу у пацієнтів, адже в кожного він протікає по-різному. Багато інфікованих узагалі не знали, що вже перехворіли, а інших вірус приковує до лікарняного ліжка.

Про це в ефірі “Сніданку з 1+1” розповів лікар-інфекціоніст 4-ї столичної лікарні, медичний блогер Євген Дубровський. Програма вийшла на YouTube, – пише Оbozrevatel

За словами фахівця, такого різноманіття симптомів, як за COVID-19, він не спостерігав за жодного іншого захворювання.

“Один узагалі не знає, що він перехворів безсимптомно, в іншого два дні побув якийсь нежить, у третього втратився нюх, а четвертий у лікарні під киснем лежить”, – зазначив він.

Дубровський підкреслив: те, що захворювання у кожного протікає по-різному, – це тому, що вірус потрапляє на ту чи іншу особливість стану здоров’я. Іншими словами: у кого які захворювання є фонові, так людина й буде хворіти.

“У кого є проблеми з тиском, то за COVID-19 вони будуть ще більшими… У нашій лікарні немає молодих здорових людей, бо вони лікуються амбулаторно вдома. Наші пацієнти – тяжкі хворі із супутніми захворюваннями, у яких були інсульти, інфаркти, якісь потужні проблеми з імунітетом. Заважає людям адекватно боротися з вірусами й зайва вага”, – розповів інфекціоніст.

Водночас він додав, що нинішня ситуація щодо захворюваності на коронавірус відрізняється від тієї, що була рік тому. Адже тоді в найгірші часи лише в одному Києві працювало одразу 8-9 COVID-госпіталів.

“Уявіть собі цифру, яка це кількість ліжок і загалом лікарень була залучена до всього цього! А зараз працює лише дві й постійно порушується питання щодо введення в дію третьої лікарні… Нині хворих дійсно стало більше, ліжко-місця заповнені, але це не ті дев’ять, а лише дві-три лікарні”, – зазначив лікар.