Системного підходу до будування стосунків між країною та українцями так і не створили – Гончарук про перший рік президентства Зеленського

792

Експрем’єр-міністр України Олексій Гончарук зробив власні висновки за результатами першого року президентства Володимира Зеленського.

Гончарук вважає, що рік тому Україна отримала шанс стати справжньою європейською країною, і шанс був у створенні можливостей. Системного підходу до будування відносин між державою та українцями так і не створили, пише НВ.

“Стратегія, яка була обрана командою, – “бліцкриг” реформ, зробити якомога швидше якомога більше. Ми почали одночасно проводити радикальні зміни у майже всіх сферах, від земельних відносин до освіти та науки, від екологічної інспекції до приватизації. Таку стратегію можна собі дозволити, якщо є команда, у якій впевнений. І ми були впевнені. Турборежим має плюси і мінуси. З одного боку, він дає можливість швидко провести необхідні зміни, а потім поступово виправляти дрібні недоліки, яких на такій швидкості неможливо уникнути, та працювати з негативними ефектами. Стратегія передбачає, що спочатку буде складно, але отримані на 2−3-й рік результати перекриють негатив від недоліків та незручностей”, – говорить експрем’єр-міністр.

Як стверджує Гончарук, в команді президента було 3 типи людей: за зміни, за президента, за себе.

“Навколо президента стали створювати інформаційне поле, яке, на мою думку, продовжує формувати хибне уявлення про ситуацію в країні та, зокрема, про “неефективність” нашого уряду. Після перших невдоволень команда посипалась, і першу категорію людей злили на догоду рейтингам. Президент і його найближче оточення залишилися з пристосуванцями сам на сам. Тепер “медовий місяць” закінчився, а робити зміни буде значно складніше. Сподіваюсь, найближчим часом Президент зможе розібратися в ситуації”, – вважає колишній очільник Уряду.

Відсутність системного підходу, часті та невиважені кадрові рішення влади наразі демонструють тривожні сигнали.

“Започаткованим позитивним змінам “дали задню”, або поставили на паузу: земельна реформа, яку вихолостили під тиском і провели майже для галочки; позбавлення СБУ та силовиків економічних функцій зупинилось, створення БФР заблокували; медична реформа, яку в найбільш відповідальний момент прибили дивними кадровими призначеннями, а потім узагалі поставили під сумнів її доцільність; побудова енергетичних ринків, де все частіше говорять про повернення адміністративного регулювання цін, а роль “вугільної генерації” знову посилюється; співпраця з МВФ тепер виглядає “вимушеним кроком, щоб запобігти дефолту”, а не партнерством у структурних реформах заради розвитку; податкова реформа, яку відклали на невизначений термін; доступне кредитування для МСБ серйозно пробуксовує; заміна очільників відомств, де почався складний процес трансформації (ДФС, Державна митна служба, Державна екологічна служба…), що є яскравими сигналами про повернення корупції в Уряд; все інше (приватизація, “Велике будівництво”, концесії) продовжується або “за інерцією” або “під тиском”, а їхнім лідерам майже щодня “переказують привіти” і розказують, скільки їм залишилось на посаді. Нових сенсів — 0″, – каже Гончарук.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини