Супрун попередила про “один із найгірших подарунків дітям” на Миколая та Новий рік

30691

Руйнівниця міфів радить відмовитися від цукерок.

Переїдання на застіллях, недостатня фізична активність і надмірне споживання солодощів – такі небезпеки святкувань згадала колишня очільниця МОЗу Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, передає ТСН.  Вона наполягає на тому, що “цукерки — один із найгірших подарунків дітям” на зимові свята.

“Звісно, можна заперечувати: раз на рік шоколадний заєць нікому не нашкодив і взагалі — скільки там цих свят. Але будьмо відвертими — мало хто й не у святкові дні дотримується суворих обмежень щодо споживання цукру. А в грудні, вже від Дня святого Миколая, починається справжнє цукрове бомбардування”, – наголосила вона.

Свято наближається. Ялинка, гірлянди, ковзанки, час з рідними та друзями 🤗 А ще застілля, недостатня кількість руху та…

Gepostet von Уляна Супрун am Montag, 16. Dezember 2019

Супрун перерахувала наслідки надлишкового споживання цукру: набір ваги, ожиріння, проблеми із зубами, зростання ризику появи серцево-судинних хвороб, діабету та деяких видів раку. Вона наводить дані досліджень, котрі засвідчують, що українські діти з’їдають дві-три денні норми цукру, встановлені Всесвітньої організацією охорони здоров’я для дорослої людини.

І додає, що йдеться не про природні солодощі, як мед, а кондитерську продукцію, котра нерідко має також різні підсолоджувачі, консерванти та трансжири. Останні дуже негативно впливають на організм людини, проте в Україні вони дозволені, тому людям “потрібно самостійно піклуватися про себе і своїх дітей”. Супрун радить звертати увагу на етикетки та не купувати продуктів, які містять гідрогенізовані рослинні жири.

“Не можна люструвати вишневі кісточки”: Супрун відповіла Зеленському

Експертка наводить рекомендації національної служби здоров’я Великої Британії щодо безпечних обсягів солодкого для дітей: меншим за 4 роки – уникати взагалі, віком 4-6 років – до 19 грамів на день, віком 7-10 років – до 24 грамів на день, старшим 11 років – до 30 грамів на день. “Солодощі, які готують без білого цукру (зокрема з додаванням меду, агавового сиропу, коричневого цукру) подаються, як більш здорова альтернатива. Проте їхнє споживання також необхідно обмежувати”, – наголошує авторка публікації.

Вона закликає не перейматися тим, що дітей на свято можна залишити “без смаколиків”, адже така проблема значною мірою є надуманою. “Асоціацію “цукерки=свято” вигадали дорослі. Для дітей головне – турбота, яку можна проявити іншими способами. Проведіть вільний час разом: відвідайте виставку, парк, побавтеся вдома — варіантів безліч, обирайте ті, що до душі. А якщо, все ж таки, збираєтесь подарувати дитині смаколик, надавайте перевагу різноманітним фруктам, солодощам з сухофруктів, пастилі. Ще кращою альтернативою буде спільне приготування домашніх солодощів. Таким чином ви будете впевнені в якості продуктів, які використаєте, а для дітей це буде не просто цукерка чи шматок торта, а проведений час із батьками”, – радить Супрун.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини