«На компроміс із совістю не піду» – із МОЗ звільняється заступниця міністра

1119

У своєму дописі Качурець наголосила, що в МОЗ досі не затверджений розподіл обов’язків між заступниками, через що вони не можуть повноцінно реалізовувати свої повноваження

Заступник міністра охорони здоров’я Младена Качурець написала заяву про звільнення з МОЗ за власним бажанням, – пише Главком.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Прийняла рішення про відставку. Відповідну заяву подано керівництву», – написала Качурець.

Вона зазначила, що має намір і надалі працювати над «втіленням ідей, що лежать в основі трансформації системи», але не з цим складом Міністерства охорони здоров’я.

«Трохи більше трьох місяців тому я погодилась стати заступником міністра охорони здоров’я. Погодилася, бо була переконана, що нове політичне керівництво міністерства, як і було задекларовано перед журналістами, прийме естафету трансформації охорони здоров’я та спільно із сильною командою держслужбовців продовжить втілювати заплановане. Погодилася, бо впродовж кількох років досліджувала системи допуску до професії лікаря, а весну і літо 2019 присвятила проведенню публічних консультацій зі стейкхолдерами щодо впровадження такої системи в Україні, підготовці та погодженню Концепції професійного ліцензування лікарів, напрацюваннями рекомендацій щодо основних положень відповідного закону та реалізації нового регулювання системи безперервного професійного розвитку», – написала вона.

Качурець зазначила також, що міністерку Скалецьку знає із студентських років та вірила, що та «розуміє необхідність приймати часом непопулярні, але потрібні рішення, усвідомлює важливість командної роботи».

«Однак вже з перших днів після призначення стало зрозуміло, що про командну роботу та формування спільної політичної позиції не йдеться. Всі спроби ініціювати налагодження такої роботи, зібратися разом з командою заступників та керівниками підрозділів МОЗ, визначити стратегічне бачення, обговорити ключові політичні рішення та курс – щоб кожен в Міністерстві розумів мету і логіку тих чи інших кроків – ігнорувалися або блокувалися. Я як заступник міністра не бачила та не брала участі в опрацюванні та погодженні документа, який ліг в основу Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Для більшості працівників в МОЗ ухвалений документ з визначеними цілями став несподіванкою», – зазначила чиновниця.

У своєму дописі Качурець наголосила, що в МОЗ досі не затверджений розподіл обов’язків між заступниками, через що вони не можуть повноцінно реалізовувати свої повноваження.

«Залишатись надалі на посаді для мене з багатьох причин – це компроміс із совістю, на який я не піду», – резюмувала Качурець.

Младена Качурець була призначена на посаду заступника міністра охорони здоров’я 11 вересня 2019 року.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини