Спалах COVID-19 на Прикарпатті: лікарка попередила про найважчі ускладнення за всю пандемію

1071

На Івано-Франківщині, де зафіксували різкий спалах захворюваності на коронавірус, у пацієнтів було помічено найважчі ускладнення за весь час пандемії.

Про це заявила головна лікарка Городенківської районної лікарні Олександра Косовець, пише “Край“. За її словами, наразі ситуація загострилася настільки, що відділення під хворих на COVID-19 вщерть переповнені, а тому пацієнтів доводиться класти на нашвидкуруч переобладнані ліжко-місця в неврологічному відділенні.

Косовець наголосила, що вперше за рік до лікарні доправили кисневозалежних дітей у важкому стані. Двом із них менше року.

“Таких важких ускладнень, які спостерігаються зараз, не було впродовж усього періоду COVID-19. Лікування ускладнених випадків дороговартісне, деякі препарати доводилось збирати з усіх аптек. Ця хвиля COVID-19 буде важкою. Напевно, вірус дуже сильно мутував, адже є випадки, коли хворі взагалі не відчули, що в них є серйозні проблеми в легенях, а прояви мінімальні”, – сказала лікарка.

Крім того, її занепокоїв такий момент, як субфебрильна температура у хворих в межах 37,1-37,2 градусів. Адже багато хто взагалі не звертає на це уваги і продовжує ходити у громадські місця, не перевіривши свій статус ПЛР-тестом.

“Серйозною проблемою є також те, що всі змучились і перестали міряти температуру взагалі перед тим, як іти на роботу чи до школи. Наша безвідповідальність насамперед перед собою, перед родиною, колективом, в якому працюємо, може обернутись трагедією”, – застерегла Косовець.