Слідчі встановили, кого першого убили на Майдані

1044

Убивство Вербицького розкрито, до відповідальності за цей злочин притягнено 19 осіб.

Заступник керівника управління у справах Майдану Державного бюро розслідувань Артем Яблонський заявляє, що першим убитим під час подій Революції гідності був активіст Юрій Вербицький, а не Сергій Нігоян. Про це він сказав під час пресконференції, передає Главком.

«Ми можемо доповісти вам про повне розкриття вбивств… Юрія Вербицького, журналіста Василя Сергієнка, яке мало місце 4 квітня 2014 року в місті Корсунь-Шевченківський, 48 вбитих на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року і трьох вбитих на вулиці Інститутській в Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року», – сказав Яблонський.

Він зауважив, що «проблемним питанням є розкриття перших трьох вбивств».

«Тут є спірним питання, з урахуванням судово-медичних експертиз на цей момент, хто є першим вбитим: це Юрій Вербицький чи Сергій Нігоян – за часом. Але за останніми даними – це Юрій Вербицький. Тобто, Нігоян, Жизневський і Сеник – це три вбивства, які на даний час не розкрито. Але слідчими Державного бюро розслідувань активізовано роботу на цьому напрямку, встановлено кожен з підрозділів внутрішніх військ, а також спецпідрозділ «Беркут», які знаходилися в момент вчинення кожного з цих вбивств в безпосередній близькості і могли його вчинити, із урахуванням висновків судово-медичних, медико-криміналістичних експертиз», – сказав Яблонський.

Своєю чергою, другий заступник начальника Департаменту у справах Майдану Офісу генерального прокурора Іван Бабенко зазначив:

«У справі щодо викрадення Луценка та Вербицького, та вбивства Юрія Вербицького… також є певні позитивні результати. Оскільки саме в цьому провадженні за результатами розслідування (до відповідальності – ред.) притягнуто 19 осіб. І відповідно, встановлені обставини викрадення, катування, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та, відповідно, залишення в Бориспільському районі Вербицького і Луценка з подальшим настанням смерті Вербицького».

За його словами, в цій справі до кримінальної відповідальності було притягнуто ряд цивільних осіб.

«В тому числі організаторів – так званих «тітушок», які спільно співпрацювали і з органами внутрішніх справ, з працівниками міліції. А також притягнуто наразі двох працівників міліції – це слідчого і оперуповноваженого, які організовували здійснення незаконних негласних слідчих розшукових дій щодо Луценка», – сказав представник Офісу генпрокурора.

Крім того, Бабенко додав, що було «постановлено вирок щодо одного з організаторів «тітушок» і його засуджено до 9 років позбавлення волі за викрадення, катування, заподіяння тілесних ушкоджень і залишення без допомоги особи, яка перебувала у небезпечному стані».

Ще вісьмох осіб по цьому провадженню перебувають у розшуку. За словами Бабенка, вони знаходяться на тимчасово окупованій території України і в Російській Федерації.

«Наразі ініціюється питання щодо здійснення спеціального досудового розслідування щодо них, завершення його і передачі справи до суду для її розгляду в формі спеціального судового розгляду, так званого заочного судового розгляду», – сказав представник прокуратури.

21 січня 2014 року Луценка і Вербицького «тітушки» викрали з Олександрівської лікарні та вивезли з Києва. Після тортур їх залишили у лісі.

Вербицький від отриманих травм помер. 22 січня 2014 року його тіло виявили у лісі під Гнідином Бориспільського району Київської області.

28 грудня 2020 року прокуратура направила до суду обвинувальні акти проти Сергія Мисливого та Івана Новотного. Їм інкримінують участь у злочинній організації, яка була створена для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, викрадення і катування Вербицького та Луценка, а також перешкоджання проведенню мирних зібрань під час Євромайдану.

Окремо Мисливому інкримінується вбивство Вербицького, а також використання та підбурювання до підробки офіційних документів, зокрема, паспорта громадянина України.

Із моменту затримання у березні 2020 року Мисливий та Новотний утримувалися під вартою.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини