Що робити, якщо перше щеплення від коронавірусу отримали за кордоном: з’явилося роз’яснення

700

Українець, який отримав першу дозу вакцини від коронавірусу (COVID-19) за кордоном, може отримати другу дозу в нашій країні. Однак для цього необхідно мати офіційний документ, що засвідчує дані про проведення вакцинації першою дозою за кордоном.

Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України. У такому документі має бути зазначена дата та місце проведення вакцинації. Також документ повинен бути завірений установою (або лікарем), де зробили щеплення. Повинна бути прописана назва та серія вакцини. Така довідка повинна мати переклад на українську мову в довільній формі, – пише Оbozrevatel.

Після цього потрібно звернутися до сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. Медик внесе дані про отримання першої дози в електронну систему охорони здоров’я України. Потім можна отримати другу дозу вакцини в пункті вакцинації або центр масової вакцинації.

У НСЗУ нагадали, що після першої дози вакцини є різні терміни для отримання другої дози: AstraZeneca – 12 тижнів, Comirnaty/Pfizer – 21-28 днів, CoronaVac/Sinovac – 14-28 днів, Moderna – 28 днів.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини