СБУ виявила ознаки причетності РФ до кібератаки на понад 70 держресурсів України та розповіла подробиці зламу

456
фото: Depositphotos

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, Служба безпеки України та Департамент кіберполіції встановили, що хакери здійснили кібератаку на урядові установи через злам інфраструктури комерційної компанії

Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає Еспресо.

“Зараз, наприкінці дня, ми можемо з великою ймовірністю стверджувати, що мала місце так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки”, – йдеться у повідомленні.

Також фахівці встановили, що до хакерської атаки могли були причетні російські спецслужби.

“Наразі можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ”, – повідомили в СБУ.

Для локалізації проблеми та недопущення поширення атаки СБУ ініціювала відключення низки критичних державних ресурсів і портал державних послуг “Дія”. При цьому мобільний застосунок “Дія” працював у штатному режимі. Зараз робота більшості ресурсів відновлена.

“Загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання. Контент сайтів при цьому змінено не було, а витоку персональних даних не відбулося”, – йдеться у повідомленні.

Пресслужба передає, що на вихідних 15-16 січня фахівці продовжать розслідування атаки, щоб встановити замовників та відповідальних осіб. Всі деталі задокументують у рамках кримінального провадження, яке раніше відкрила СБУ.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини