Авіакатастрофа Ан-26 під Чугуєвом: перед судом постануть шість колишніх військових посадовців

285

Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Винуватці трагедії військового літака Ан-26 під Харковом, у якій загинули 26 курсантів та офіцерів, постануть перед судом. Йдеться про шістьох колишніх військових посадовців.

Про це повідомляє Державного бюро розслідувань, передає ТСН.

Зазначається, що до суду 14 січня направлено обвинувальний акт відносно колишнього командувача Повітряних сил Збройних Сил України, колишнього начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, колишнього командира військової частини А4104, двох його заступників та колишнього керівника польотів вказаної військової частини.

Слідчі ДБР встановили, що в діях вищевказаних військових службових осіб вбачається недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, порушення правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів.

“У результаті під час проведення навчальних польотів на авіаційному аеродромі військової частини А4104 кількість курсантів на літаку Ан-26Ш перевищувала установлену норму. Після виконання не передбачених для літака вказаного типу льотних вправ, на підльоті до посадкової смуги повітряне судно втратило висоту, зіткнулося з землею та спалахнуло”, – зазначили у ДБР.

Кримінальні правопорушення, вчинені командувачем ПС ЗСУ та начальником ХУПС, кваліфіковані за ч. 3 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби), колишнім командиром військової частини та його двома заступниками – ч. 3 ст. 425 та ст. 416 КК України (порушення правил польотів або підготовки для них), колишньому керівнику польотів – за ст. 416 КК України.

Нагадаємо, що авіатроща, в якій загинули 6 членів екіпажу та 20 курсантів військового університету, трапилася 25 вересня 2020 року поблизу військового аеродрому міста Чугуїв Харківської області. Усього на борту літака перебували 27 осіб – вижив тільки один курсант.

Урядова комісія назвала причини катастрофи – відсутність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів з боку посадових осіб вишу, системні порушення правил виконання польотів.

Підозри висунули колишньому командувачу Повітряних сил ЗСУ Сергію Дроздову, колишньому начальнику Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Олександру Туринському, колишньому командиру військової частини А4104 В’ячеславу Глазунову, двом його заступникам та колишньому керівнику польотів вказаної військової частини.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини