Руслана закликала долучитися до чистої енегрії і взялася власноруч будувати сонячну елекростанцію (фото)

2054

Співачка запевняє, що зараз запровадження чистої енергії стало вище від музики.

Джерело: ТСН

 Співачка Руслана, яка є амбасадором чистої енергії у світі, активно взялася популяризувати її у всьому світі, але сили зосереджує в Україні. Вона сама живе в будинку, який незалежний від електромережі, й активно закликає до цього українців.

«Платити за енергію – це минуле століття. Перейти на чисту енергію зовсім неважко, просто люди не мають цієї схеми. Її запровадити не так просто, навіть у розвинених країнах, адже ніхто не хоче Renewable випускати, як Джина з пляшки. Адже тоді ніхто не захоче “башляти” за енергію, знаючи, що можна мати свою і не потрібна жодна комуналка, бо світло твоє, тепло твоє, а якщо електрична машина, то ти жодного разу не заїдеш на заправку», – запевняє Руслана.

Співачка переконана, що для українців, які мають Чорнобиль, чиста енергія має стати основною, і тим паче з українською господарністю втілити такі проекти буде простіше. З цією енергією можна не лише економити, але й заробляти.

«Українці – підприємці. Ми хочемо мати щось своє. Тож ми переконані, що енергетичні кооперативи точно приживуться. Люди можуть об’єднатись, взяти кредит в банку і поставити власні сонячні панелі, які за кілька років окуповують себе. Територіальні громади можуть не просто давати дозволи ставити на своїй території енергополя, а можуть брати кредити, ставити самі енергетичні поля і працювати на себе. Ми будемо показувати людям ці практичні схеми. На наступний рік заплановані два великі енергетичні форуми. В мене зараз вся музика для того, щоб просувати цю ідею. Зараз це вище моєї музики», – заявила амбасадор.

Вона додає, що така ініціатива може врятувати села. Адже, коли молода людина зрозуміє, що в своєму селі можна мати ресурс у вигляді власного енергетичного поля, який ніколи не матимеш в місті, то залишиться.

До того ж, співачка долучається до сонячної енергії не лише на словах. Нещодавно вона навіть майже добу провела на будівництві сонячної станції «Порт Солар» у Бессарабії, де після інструктажу з техніки безпеки взяла участь безпосередньо у будівельних роботах, зробивши свій внесок в майбутні сонячні гігавати України.

«Для мене важливо, не тільки побачити, але й самій брати участь у процесі будівництва. Будівництво не зупиняється ні вдень, ні вночі, все для того, аби зовсім скоро почати збирати чисту та мирну сонячну енергію. Я вдячна Віктору Куртєву, що ми можемо разом реалізовувати масштабні та унікальні проекти для майбутнього нашої країни», – поділилась Руслана.

“Порт Солар” будується на території чи не найбільш сонячного регіону України – Бессарабія, де 325 сонячних днів у році, на ділянці землі, яка не придатна для землеробства, раніше тут ріс очерет. Станція зможе давати 7 мегават екологічно чистої енергії в мережу для місцевих споживачів.

«Сьогодні ми трансформуємося і всі ми можемо стати учасниками цієї трансформації. До 2037 року атомні станції припинять своє існування в Україні. Кожний буде ухвалювати рішення, на основі якої технології жити та йти далі. Саме тому ми у режимі реального часу будуємо полігон чистої сонячної енергії. «Сонячний Порт» – портал сонячної енергії який ми будуємо на місці, де ріс очерет. Сонячні панелі нагадують водяну гладь, а їх в “Порт Солар” буде 25704, тобто ми окрім чистої енергії отримуємо впорядковану територію з дзеркальною гладдю. Вже у квітні 2019 року ми плануємо зробити грандіозне відкриття “Порт Солар”, – розповів Віктор Куртєв гендиректор ГК «Метрополія».

Загалом зима 2019 року для Руслани стала насправді «гарячою». Одразу із сонячної Бессарабії вона вирушила до Арабських Еміратів, в Абу-Дабі на 9-ту Асамблею IRENA (Міжнародне Агентство з відновлюваних джерел енергії). Свою участь  в Асамблеї Руслана спозиціонувала для себе і як власне прискорення, і як участь у загальному прискоренні та трансформації України і всього світу на шляху до 100% відновлюваної енергії – ініціативі #RE100.

Безпосередньо у ролі посла чистої енергії Руслана провела зустрічі та переговори стосовно проектів просування відновлюваної енергетики з представниками Великої Британії, Італії, ОАЕ, Німеччини, Японії, Індії, Південної Кореї, Канади.

Наступним пунктом у січневому сонячному графіку Руслани став Тель-Авів, де вона взяла участь у Enviroment 2050 Conference. Виступ Руслани на форумі було присвячено викликам екології, які не мають державних кордонів та заклику до переходу на 100% відновлюваної енергії.  Руслана також провела зустріч з віце-мером столиці Ізраїлю, послом України та представником Кнесета.

Руслана вже зараз своїм прикладом показує, яким може бути майбутнє нашої країни та людей, якщо перейти повністю на чисту енергію.

«Колись це стане так само очевидно, як на рівні, якби ми носили не гаджет з собою, а телефонну будку. Колись це так само буде сприйматись, що в тебе немає renewable. Згадайте, скільки перші мобілки коштували. З ними ходили лише олігархи. Так само і тут, чим більше людей буде приєднуватись до чистої енергії, тим дешевше все це буде ставати. А зараз ми пробуємо апелювати до тих, хто може собі це дозволити, але не робить. Бо їхати прокладеними рейками простіше. Ніхто не хоче ламати системи. Треба робити ментальний апгрейт», – каже Руслана.

Нагадаємо, що перед самим Новим роком Руслана пересіла на електромобіль BMWI3S, а також її українській офіс Амбасадора Відновлювальної Енергії повністю перейшов на беземісіонні 7 електромобілей BMWI3.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини