Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав українських моряків політв`язнями та військовополоненими

263

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав 24 українських моряків, захоплених Росією в районі Керченської протоки, політичними в`язнями та військовополоненими.

Про це повідомляє 24 канал

«ПЦ «Меморіал» вважає військовополонених Андрія Артеменка, Віктора Безпальченка, Юрія Без`язичного, Юрія Будзило, Володимира Варімеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Дениса Гриценка, Андрія Драча, В`ячеслава Зінченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового, Олега Мельничука, Романа Мокряка, Богдана Небилицю, Андрія Оприска, Сергія Попова, Євгенія Семидоцького, Василя Сороку, Володимира Терещенка, Сергія Цибізова, Сергія Чулібу, Андрія Шевченка та Андрія Ейдера політичними в`язнями, вимагає припинення їх кримінального переслідування і звільнення, а до цього — утримування їх відповідно до положень Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими», — йдеться в заяві правозахисного центру.

Крім того, правозахисники погодились з експертами з міжнародного гуманітарного права в тому, що інцидент неподалік Керченської протоки є міжнародним військовим конфліктом.

«За змістом міжнародного гуманітарного права матроси і офіцери не можуть переслідуватися за кримінальними законами сторони, яка їх заарештувала за сам факт участі у військовому конфлікті. Вони захищаються Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими і додатковими протоколами до неї, які ратифіковані Росією і Україною», — відзначили у «Меморіалі».