Родичі загиблого Ігоря Табанюка вважають авіатрощу замовним yбивcтвoм

1546

Поховали Ігоря Табанюка з військовими почестями на кладовищі села Королівка поруч з молодшим сином – Денисом.

Винищувач СУ-27 та десяток легкомоторних літаків піднялися у небо над Коломиєю. Так авіатори з усієї України віддали останню шану загиблому пілоту Ігорю Табанюку. Він та троє його пасажирів загинули у середу. Спортивний літак упав на житловий будинок і загорівся. Родичі Табанюка розповіли – вважають авіатрощу замовним убивством, передає ТСН.

Центр Коломиї перекритий – сотні людей прийшли провести в останню путь пілота Ігоря Табанюка. Його ховають у закритій труні – був вибух, а потім пожежа.

Вперше після авіатрощі сьогодні відчинив ворота коломийський аеродром, де упродовж останніх 10-ти років Табанюк відроджував українську малу авіацію, створив льотну школу, щороку проводив популярний авіафестиваль і звідки вирушив в останній політ. З усієї України на прощання сюди злетілися колеги і друзі .

У небі з’являється винищувач СУ-27-й. На такому 40 років прослужив військовий льотчик Ігор Табанюк і це був його улюблений літак.

На надмалій висоті Су махає крилами – так прощаються з пілотами, що назавжди пішли у небо.

У середу спортивний літак , на якому Ігор Табанюк возив трьох туристів, упав на житловий будинок у приміському селі Шепарівці та вибухнув.

Колеги і друзі Ігоря Табанюка не раз і не два передивилися випадково зняте відпочивальниками відео падіння. Що могло статися – губляться у здогадах.

“Висота не була критична. Тобто, на тій висоті можна було виправити помилки. Він би такі помилки виправив. Якби це було в його руках”, – говорить один з них.

“Одразу видно, що він не скористався рятувальною системою. Значить все йшло нормально. І буквально за декілька секунд могло щось таке статися – чи пасажир якось не так себе повів, може пасажиру стало погано, може щось з обладанням”, – твердить другий пілот.

“Літак був у технічно справному стані. Однозначно. Ігор Петрович на здоров’я не жалівся ніколи – колишній військовий льотчик. До цього теж питань нема. Тобто могло бути щось на борту з чимось пов’язане. З блокуванням керування”, – припускає президент Української авіаційної асоціації Генадій Хазанов.

А рідні загиблого пілота переконані – авіатрощу хтось підлаштував. Син каже – на батька останнім часом сипався шквал погроз та провокацій. Він навіть збирався вивезти з Коломиї свою сім’ю. І все це – певні – через аеродром, який намагалися у Табанюка відібрати.

“По-перше, в понеділок він заявив слідчому і моїй матері: якщо найближчим часом щось трапиться, то є – він назвав прізвища – винні і причетні до цього люди. Друге, після прильоту на аеродром, я не виявив на камерах відеоспостереження ніякого відеозапису. Це велика підозра для мене. Я написав заяву в поліцію”, – розповів син загиблого пілота Ігор Табанюк.

До розслідування причин авіатрощі планують долучилися експерти зі Сполучених Штатів – чиї громадяни також загинули, а це Словаччини та Австрії, де розробляли двигун та саме повітряне судно. Українські слідчі жодних версій досі не озвучили.

Поховали Ігоря Табанюка з військовими почестями на кладовищі села Королівка поруч з молодшим сином – Денисом. 2013-го він теж не повернувся з польоту.