Президент дав велике інтерв’ю чотирьом телеканалам: головні месиджі

1020

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю чотирьом національним телеканалам.

В інтерв’ю на тему “Осінь-2020: перемоги і виклики” обговорювалися найважливіші питання: від глобального виклику COVID-19 до боротьби з корупцією та тяжкості реформування секторів , – пише obozrevatel.
Зеленський дав інтерв'ю чотирьом телеканалам

“Інтерв’ю відкрите, майже без планування, без обмежень чи цензури. Фактично, найвідкритіше інтерв’ю президента України. Що цікаво – динаміка та емоційність розмови. Інтерв’юери те й діло ставили уточнення та нові запитання. Обговорювали кожну проблему до дрібниць. Володимир Зеленський, як завжди, щирий до останньої краплі”, – написала прес-секретар президента Юлія Мендель в Facebook.

За її словами, Зеленський розповідав про співпрацю з МВФ, легалізацію канабісу та чи буде українська вакцина проти COVID-19. Також порушувалися питання про мирні переговори та “посадки” за злочини.

“Раз у раз у президента виникають емоції, і нові розповіді дедалі більше приголомшують тележурналістів. Наприклад, про те, який супротив довелося пережити, щоб призначити нового голову Геокадастру, та як він виявив 5 млн гектарів украдених земель, або те, чому реінтеграція Донбасу без вільної економічної зони неможлива. Під час інтерв’ю атмосфера була просто-таки наелектризована інформацією, динамічністю, зацікавленістю”, – наголосила Мендель.

Зеленський дав велике інтерв'ю чотирьом телеканалам: головні месиджі

Ми пропонуємо читачам головні фрагменти інтерв’ю Зеленського, що стосуються важливих тем.

Про всенародне опитування

Всенародне опитування, яке відбудеться в день місцевих виборів 25 жовтня, не матиме жодних юридичних наслідків, але думка громадян дасть президенту додатковий аргумент ініціювати відповідні зміни до законодавства.

“Мене дуже цікавить і для мене важлива думка людей. Тому що народовладдя – це те, що я обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Готовий до другого читання проект закону про референдум. Тому такі питання для мене дуже важливі особисто. Я хочу відчути народ”, – сказав президент.

Він також звернув увагу, що опитування, на відміну від соціологічного, дасть можливість дізнатися думку якомога більшої кількості населення.

“Що таке соціологічне опитування? Це – вибірка… Президент робить серйозний екзит-пол. Я хочу отримати результати, відповіді від мільйонів людей, а вибірка – це дві тисячі людей”, – зазначив Зеленський.

Він навів приклад, що ствердна відповідь більшості українців на запитання про легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у важкохворих може стати головним аргументом для народних депутатів проголосувати за відповідні зміни до законодавства.

“Електорально вони побачать, що люди це підтримують. Тоді я як Президент, маючи вже соціологію, нічого не буду боятися, подам цей законопроект і буду знати, що в мене є підтримка і Ради, і народу”, – заявив глава держави.

Про Будапештський меморандум

Зеленський вважає важливою думку українців щодо питання про те, чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

“Для мене дуже потрібна ця думка. Що я робитиму далі – я вам не скажу, тому що це комплексна робота, якою я займаюся”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що збирається відродити самостійну й обороноздатну Україну.

“Тому в нас не випадково з’являються військово-морські бази. Не випадково я підписую стратегічні угоди, яких не було й близько в України. Я хочу ще з кількома країнами це зробити. Тому я не можу викласти всю мою стратегію”, – сказав глава держави.

За його словами, усі підписані меморандуми й угоди повинні виконуватися, але якщо цього не відбувається, то і Україна не повинна постійно стукати в двері і кричати: “Як так? Не виконується”.

“Усе просто. Не виконують? Ми маємо право робити так, як ми вважаємо. Це моя думка. В іншому плані ми будемо з вами не за столом європейських і світових країн, а будемо людьми, які постійно просять кредит… А можна ми будемо потужною країною? Чи можемо зробити таку країну? Дуже хочеться створити всі умови, щоб Україна була реальним гравцем – не тільки в сільському господарстві, а й за всіма іншими напрямами”, – резюмував Зеленський.

Про закінчення війни на Донбасі

Зеленський вважає, що закінчити війну на Донбасі допоможе введення вільної економічної зони на неокупованій частині.

“У мене є відчуття, що прийдуть туди великі гроші, які зможуть зробити все, щоб Донбас зростав. І це буде великий вплив на людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Вони будуть бачити, що жити у вільній Україні краще”, – зазначив Зеленський

За його словами, головне питання, яке турбує потенційних інвесторів, стосується ситуації з безпекою на Донбасі.

“Режим “тиші” працює. І там сьогодні вже велика територія безпечна”, – сказав він.

Зеленський нагадав, що ідея створення вільної економічної зони на Донбасі обговорювалася з інвесторами під час бізнес-форуму в Маріуполі у 2019 році. За його словами, бізнесу необхідно дати сигнал – інвестиції в Україну, зокрема в Донецьку та Луганську області, є безпечними.

Президент пояснив, що можливість запровадження вільної економічної зони не стосується тимчасово окупованих територій Донбасу.

“Запровадити вільну економічну зону на окупованій території зараз неможливо. Ніхто не буде цього робити. Це буде тоді, коли відбудеться деокупація, ми будемо контролювати кордон, це буде повністю наша територія, коли там будуть виведені всі війська”, – сказав Зеленський.

Про пенсії та зарплати

За словами Зеленського, в Україні пенсіонери, яким понад 80 років, отримують чималі гроші, порівняно з виплатами минулих років. Він нагадав, що вже підписав закон про підвищення мінімальної зарплати.

Також президент назвав головну умову для подальшого росту мінімальної зарплати та пенсій.

“Ми зробили перші кроки згідно з тим, що в нас є, які в нас є гроші. Пенсіонери 80+ отримують додаткові чималі гроші порівняно з тим, що було. Наступного року запрацює програма “75+” – вони отримуватимуть більше. Далі ми хочемо знижувати цей вік людей”, – сказав Зеленський.

Він додав, що підвищення мінімальної зарплати до 6000-6500 грн – це величезне навантаження на держбюджет, “але це все одно правильне рішення”.

Президент пояснив, що грошей на соціальну сферу, зокрема пенсії та зарплати, стане більше тоді, коли в Україні будуть кілька мільйонів підприємств (потрібне збільшення їхньої кількості), коли вони чесно платитимуть податки.

“Поки, треба визнати, економіка слабка. Підприємців, які вийшли з тіні, – мало, але вийдуть. Ми ж не просто так ідемо до електронної країни. А коли ми повністю відійдемо від (паперових) довідок, від чиновника, буде менше корупції, і всі платитимуть податки. Буде й “соціалка”, і буде рівномірно зростати порівняно з кількістю бізнесу й податків”, – наголосив Зеленський.

Про довічний термін для корупціонерів

Президент заявив, що питання довічного терміну ув’язнення для корупціонерів може бути розглянуто Верховною Радою, якщо цю ініціативу підтримають українці.

На запитання журналістки, чому б замість того, щоб питати українців, просто не ухвалити відповідний закон, очільник держави відповів: “Для мене важлива думка людей, тому що народовладдя – це те, що я обіцяв у своїй передвиборчій кампанії”.

“Я хочу відчути народ. Якщо народ говорить, що він підтримує цю ідею, я зрозумію відповідь народу і я говоритиму з депутатами та пропонуватиму такі позиції”, – уточнив він.

Водночас президент не впевнений, що Рада підтримає довічне ув’язнення для корупціонерів.

Про карантин і вакцину від COVID-19

Зеленський запевнив, що, незважаючи на 6-7 тисяч нових випадків захворювання на коронавірус на добу, суворий карантин в Україні вводити не планують. Такі обмеження можуть повністю зупинити вітчизняну економіку.

Він запевнив, що питанням додаткового медичного обладнання, медзабезпечення та кількості лікарів держава приділяє максимум уваги.

Президент анонсував виробництво української вакцини від коронавірусу, розробленням якої науковці займалися більш як пів року. Нині вона проходить тестування.

“Ми не можемо говорити про все, тому що повинні пройти клінічні дослідження, і це правда, не маємо права. Вона, скажу правду, унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона унікальна, тому що не така, як інші. У нас є матеріали, що дослідження велися, але не на людях, утім, велись. Я не можу говорити сьогодні про терміни, але в будь-якому разі ви повинні зрозуміти наш підхід: попри нашу українську вакцину, якщо в когось буде підтверджена вакцина раніше, ми будемо закуповувати, у будь-якому разі”, – наголосив Зеленський.

Про локдаун

Зеленський вважає, що локдаун в Україні можливий за 15 000 випадків коронавірусу (COVID-19) на добу.

“Щодо локдауну, я хочу всіх заспокоїти. Ми всі розуміємо, що будь-який локдаун повністю зупинить нашу економіку – це страшно, це небезпечно і сьогодні, я вважаю, неможливо й недоцільно”, – зазначив Зеленський.

За його словами, влада на початку епідемії розглядала варіант введення жорсткого карантину за 5000 нових хворих на добу.

“Десь місяць тому ми вважали, що за 9500 хворих на день наша медицина зупиниться – не вистачатиме ліжок в інфекційних лікарнях і не вистачатиме медиків. І Степанов (глава МОЗ Максим Степанов. – Ред.) тут має рацію, що сьогодні за 15 000 ми можемо ввести локдаун, але це не про ліжкомісця… Ми не можемо збільшити кількість лікарів… не можуть мільйони лікарів раптом з’явитися в Україні”, – зауважив президент.

Про покарання за маски

Зеленський заявив, що в Україні потрібно посилити покарання для тих, хто не носить маски в громадських місцях. Глава держави вважає, що штрафувати потрібно відразу на місці, без судів.

“Таке законодавство. Приймати рішення повинні депутати Верховної Ради. Ніхто перед виборами нічого не хоче робити. Питання не в монобольшінстве. Наші люди, я вважаю, сильно розслабилися. Я розумію, що втомилися, але не носити маски неправильно. Зміни в законодавстві повинні бути. Повинні знати: не носиш маску – відразу можна штрафувати. Але навіть це не так страшно. страшно, коли збирають 20-30 тис. людей на концертах. Ми попереджали Дніпро, Одесу, Харків. Скрізь пішла хвиля. Там є кримінальні справи. Але таке законодавство”, – сказав Зеленський.

Про земельну реформу

Зеленський заявив, що за 30 років політики, які виступали проти введення ринку землі, використовували сірі схеми для її розкрадання.

“Політики старого покоління багато років лякали українців земельною реформою, не даючи людям можливість вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час з 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали”, – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що частина людей, причетних до розкрадання землі, зараз перебуває у Верховній Раді.

“Вони не хотіли, щоб ми проводили земельну реформу. А що – погано, що ми віддали людям можливість розпоряджатися землею?” – сказав він.

Президент додав, що минулого тижня він підписав указ про передачу 2 млн га землі в комунальну власність і тепер територіальні громади зможуть спрямувати кошти від її використання на свій розвиток.

Крім того, Зеленський розповів, що призначення глави Держгеокадастру викликало великий опір: були щоденні погрози і дзвінки.

Нагадаємо, що 20 жовтня глава держави виступив зі щорічним зверненням до українців з трибуни Верховної Ради, де розповів про проблеми з коронавірусом і ситуацію з окупованими територіями.

Зеленський із журналістамиПрезидент України Володимир Зеленський

Інтерв'ю із Зеленським

В ОП також анонсували вихід програм із Зеленським 22 жовтня в різний час на різних каналах:

  • Телеканал “Україна” – о 18:00;
  • 1+1 – о 18:25;
  • Телеканал ICTV – о 20:20;
  • Inter TV-Channel – о 23:00.

 

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини