“Слуги народу” переночували в землянках на Донбасі й зізналися, що їм відкрилися очі (відео)

3267

Депутати від “Слуги народу”, які 21 жовтня вирушили з поїздкою на Донбас, ночували там у землянках і бункерах. Унаслідок деякі зізналися, мовляв, у них “відкрилися очі” на те, що відбувається там.

Подробицями про першу добу перебування на передовій поділився глава фракції “СН” Давид Арахамія. Він записав відео, яке опублікував канал PavlovskyNews, – пише obozrevatel.

Так, за словами “слуги”, спочатку їм було поставлено завдання, щоб не було ніяких привілеїв і нардепи могли відчути повноту тієї атмосфери і реалій, з якими стикаються військові на лінії фронту.

Крім цього, він зазначив, що також депутати побували на позиціях української армії там, де це дозволено, вечеряли разом із бійцями.

“Загальне враження: звичайно, багатьом відкрилися очі на те, як це відбувається. Ми обговорювали зокрема і мирні ініціативи. Різна реакція у військових і місцевих жителів”, – зізнався нардеп.

Він зазначив, що внаслідок “слуги” записали великий перелік того, що потрібно військовослужбовцям, а також системних змін, які необхідно робити в армії.

Після поїздки все почуте нардепи планують звести в один документ і вже на комітеті нацбезпеки і оборони в Раді будуть реалізовувати це “у вигляді конкретних законодавчих ініціатив”.

Пізніше Telegram-канал видання “Страна” з посиланням на джерела в партії “Слуга народу” повідомив, що нардепи знову зібралися в Костянтинівці, щоб повертатися до Києва. За результатами поїздки вони анонсували підсумковий пресбрифінг із Давидом Арахамією і керівниками комітетів, які були на Донбасі.

“Поки дати брифінгу немає, але думаю, що він буде вже після виборів, адже робити його в суботу або неділю – точно не варто. Буде сприйматися як піар”, – підкреслило джерело.

Співрозмовник підтвердив, що багато “слуг”, які жодного разу не були на Донбасі, перебувають під сильним емоційним враженням від поїздки.

“Ну, ось, наприклад, напівзруйнований будинок. Одна частина зруйнована, а та, що вціліла, – там люди живуть. Уявляєте собі якісь такі умови, а плюс зима йде. З людьми теж поспілкувалися, звичайно, всі по-різному реагували. Зрозуміло, що цивільні, які жили під обстрілами, хочуть миру, аби не стріляли”, – додав він.

Скриншот