Посол Ізраїлю назвав Степана Бандеру «пособником нацистського режиму» і закликав Україну «змиритися з минулим»

5229

Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон назвав лідера і ідеолога Організації українських націоналістів Степана Бандеру «пособником нацистського режиму».

«Ми рішуче засуджуємо будь-яке прославляння пособників нацистського режиму. Час Україні змиритися зі своїм минулим», – написав він у своєму Twitter, коментуючи смолоскипну ходу до дня народження Бандери, передає НВ.

У Києві 1 січня відбулася традиційна смолоскипна хода з нагоди 112-ї річниці від дня народження Степана Бандери.

Це не перша подібна заява ізраїльського посла. На початку 2020 року Джоел Ліон і посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцьки опублікували спільну заяву через постанову Львівської облради і банер із зображенням Бандери на будівлі КМДА. Вони заявили, що представники української влади «досі відзначають історичні події та їхні фігури, які треба раз і назавжди засудити».

Потім дискусія вийшла на рівень зовнішньополітичних відомств: у МЗС Ізраїлю звинуватили Україну у вшануванні «антисемітських ідеологів Українського національного руху», Київ відкинув всі звинувачення і наголосив, що Україна засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини