Попереду всієї планети: українка пояснила причини успішної вакцинації в Ізраїлі

881

Десятки країн у світі продовжують вакцинацію проти COVID-19. Частина розпочала цей процес у грудні 2020-го, інші в січні 2021 року.

У кожній державі імунізація населення просувається різними темпами. Мільйони людей по всьому світу щеплено повністю або поки частково, оскільки під час щеплення проти коронавірусу потрібні два уколи в певний період.

Ми поцікавилися в українців, які зараз живуть за кордоном, як у них ситуація з вакцинацією. Перша публікація була про те, як усе відбувається в США, – пише OBOZREVATEL.

Щеплення роблять на кожному кроці

Продовжуємо серію матеріалів розповіддю про вакцинацію в Ізраїлі. У цій країні спочатку дотримувалися суворого карантину і одними з перших почали процес вакцинації. Зараз, згідно з інформацією Our World in Data, держава – на вершині списку за кількістю вакцинованого населення. Крім того, влада вже відзвітувала про завершення процесу вакцинації проти COVID-19 у будинках для людей похилого віку. В країні жителів прищеплюють препаратом від Pfizer із грудня 2020 року в усіх лікарнях, клініках і спеціально створених мобільних центрах.

Ольга Устинова (ім’я змінено на прохання автора. – Ред.) із міста Хайфа розповіла, що більшість населення підтримує вакцинацію проти COVID-19, хоча є і протилежний погляд. За її словами, вакцину закуповує держава, а покриває медична страховка. Як і в більшості країн, чергу на щеплення розподілено за категоріями.

“Спочатку вакцинували тих, хто старші за 60, а також медпрацівників і людей із хронічними захворюваннями. Потім тих, хто у віці 50 і старші. Все відбувається у два етапи. Міністерство охорони здоров’я рекомендує вакцинуватися, але це демократична держава, тому кожен вирішує для себе сам”, – зазначила Устинова.

Як відбувається процес вакцинації

Лікарняні каси, де кожен житель країни має медичну страховку, надсилають смс-повідомлення про те, як записатися в чергу для вакцинації. Також на сайтах є адреси, години роботи і пояснення про саму вакцину з усіма дослідженнями і посиланнями.

“Лікарняні каси надсилають повідомлення, про те, що можна за таким-то номером записатися в чергу. Зідзвонились, вам призначили час і день, коли можна прийти. Рішення про вакцинацію – це особисте питання кожного. Я тільки планую вакцинуватися, тому що тільки підійшла наша черга”, – розповіла співрозмовниця.

За словами Ольги Устинової, успіх кампанії з вакцинації можна пояснити невеликою територією країни, відповідно і невеликою кількістю населення, можливістю держави закупити вакцину, інформованістю громадян, станом системи охорони здоров’я.

Для щеплення проти коронавірусу задіяно всі можливі центри

“Важливий фактор – фінансові можливості країни. Також важлива доступність інформації з приводу необхідності вакцинації. Третє – країна невелика, близько 9 мільйонів осіб, що теж дає лідерство у відсотковому співвідношенні”, – підкреслила Устинова.

За даними Times of Israel, станом на початок лютого, загалом більш як 3 мільйони ізраїльтян отримали свою першу дозу, а майже 2 мільйони – другу.

Раніше в Ізраїлі планувалося, що всім щепленим видаватимуть “зелені паспорти”. Це мало звільняти від самоізоляції тих, хто отримав дві дози препарату від Pfizer.

На сайті Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю повідомляється, що людям, які отримають другий укол вакцини, буде видано відповідне свідоцтво, яке набуде чинності за 7 днів після отримання препарату, враховуючи день вакцинації. Інформацію про таку особу буде занесено в комп’ютеризовану систему міністерства охорони здоров’я і лікарняної каси, де застраховано пацієнта.