Померла заслужена артистка України Марія Гонта: у неї був коронавірус

439

Марія Гонта померла 18 жовтня в Тернополі від ускладнень, викликаних коронавірусом. Заслуженій артистці України було 83 роки.

Про смерть актриси театру і кіно повідомив Тернопільський академічний український драматичний театр ім Т. Г. Шевченка на своїй сторінці в Facebook, передає РБК-Україна.

За свою високу професійну майстерність Марія Гонта отримала премію ім. М. Заньковецької (2004) орден “Честь і слава Тернопільщини ІІ ступеня”, довічну президентську стипендію.

Гонта зіграла понад 100 ролей у таких постановках як “Дівчина з легенди”, “Дай серцю волю, заведе в неволю”, “Маруся Богуславка”, “Запорожець за Дунаєм”, “Наталка Полтавка” та інші.

Марія Гонта народилася 17 грудня 1937 року в селі Новомалин Рівненської області. У 1956 році вона закінчила Дубнівське культурно-просвітнє училище. Навчалася в студії, що діяла при Рівненському обласному музично-драматичному театрі.

Незабаром її зарахували в штат театральної трупи. Спочатку вона брала участь у масових сценах, а потім з’являлася на сцені в епізодичних ролях. Пізніше їй довірили грати вже серйозні ролі.

У Тернопільському академічному театрі імені Шевченка вона почала служити з 1962 року.

 

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини