Плануй вікенд: як швидко і недорого орендувати квартиру у Львові

1324

Орендувати хорошу і недорогу квартиру подобово у Львові – старовинному місті, яке ще називають “маленьким Парижем” чи “другою Прагою”, і вабить туристів у будь-яку пору року – реально, але не завжди легко. Подивитися на храми і кам’яниці, прогулятися старовинними вуличками, поласувати шедеврами галицької кухні, запиваючи їх крафтовим пивом із місцевих броварень, з кожним роком приїжджає дедалі більше людей. А зустріти Новий рік чи Різдво у місті Лева мріє майже кожен український турист. 

За даними Львівської міської ради, у 2017 році місто відвідали 2,7 мільйона туристів. З них 28% (756 тисяч) віддали перевагу подобовій оренді квартири у Львові.

VG Львів разом із OLX вирішили з’ясувати, коли і як можна недорого зняти житло у Львові, щоб відпочити від побутових справ та насолодитися атмосферою європейського містечка.


Паті на хаті: чому квартира – це краще, ніж готель чи хостел


Переваги подобової оренди квартири перед готелем очевидні. Квартири більші за площею, мають кухню, де є можливість готувати. Сюди можна привести гостей, нікому нічого не пояснюючи, й почуватися вільніше, адже власники квартири, на відміну від адміністраторів готелів, більш “гнучкі”. З ними простіше домовитися про раннє заселення і пізнє виселення без додаткової плати, чи отримати знижку. Хостел теж програє квартирі особливо, якщо їде компанія з трьох-чотирьох людей. Адже чотири місця в хостелі коштуватимуть дорожче, ніж однокімнатна квартира на таку ж кількість гостей, а зручності не до порівняння.

Ще одна перевага – у Львові неважко орендувати квартиру подобово без ріелтора, що суттєво зекономить бюджет поїздки.


Вибір без вибору, або Свято шоколаду не для всіх


Особливо важко орендувати у Львові квартиру на кілька діб на свята. Різдво, Новий рік, Великдень, “травневі”, День Конституції, День Незалежності – у ці дні столиця Галичини переповнена туристами. Нелегко винаймати у Львові житло подобово і тоді, коли місто Лева “фестивалить”: Leopolis Jazz Fest (кінець червня-початок липня), Book Forum (відбувається щороку у вересні), міське свято “На каву до Львова” (у другій половині вересня), “Свято сиру і вина” (третя декада жовтня),  Національне свято шоколаду (в останні роки проходить у жовтні). Тому, перш ніж їхати до Львова, потрібно визначитися, чого ви очікуєте від поїздки. Плануєте відвідати якийсь конкретний захід чи просто хочете пірнути в автентичну атмосферу міста, погуляти затишними вуличками, посидіти у ресторанах.

У першому випадку будьте готові до того, що квартиру для подобової оренди у Львові доведеться шукати завчасно. Іноді навіть за місяць до запланованого приїзду. Також малоймовірно, що під час свят чи довгих вихідних хтось захоче здати у Львові житло на одну-дві доби, як мінімум – три. А на святкові дні мінімальний термін подобової оренди львівської квартири зростає взагалі до п’яти-семи діб. Підвищуються і ціни.

Так, згідно з даними OLX, навесні 2018 року трикімнатні квартири коштували в середньому 750 грн, але до травневих свят подорожчали більше ніж на 30%. Орендодавці просили за них приблизно 1 125 грн. Подібна ситуація відбулася напередодні Нового року. Всю осінь ціни на трійки становили десь 800 грн за добу, в той час як у листопаді їх підняли до 1 000 грн. Чим блище до настання 2019 року, тим дороще житло. Цієї осені вартість однокімнатної квартири за добу зросла до 500 грн, а літом було 470 грн. Двійки зараз здають за 600 грн, трикімнатні – за 925 грн.
Скільки коштує оренда житла восени 2018.

Скільки коштує оренда житла восени 2018.

Якщо ж ви не розраховуєте відвідувати якусь “топову” подію у Львові, не плануєте зустрічати тут Новий рік чи дивитися як на Галичині святкують Великдень, рекомендуємо приїжджати у місто серед тижня. Найдешевші ціни на подобову оренду квартир у Львові з понеділка по четвер, а на найбільшу знижку можна розраховувати у вівторок-середу. Одні туристи вже поїхали, інші ще не приїхали, квартири стоять порожні і господарі готові йти на поступки.

На пошук квартири у Львові (на кілька діб) у не “піковий” період, зазвичай, йде небагато часу. “Їхали з дівчиною у Львів вже не вперше. Планували просто погуляти і гарно провести час. Для подорожі обрали будні дні на початку серпня, коли більшість їде на море. Вдалося орендувати квартиру з першого разу. Саме ту, яка найбільше і сподобалася”, – розповів 27-річний киянин Дмитро.

А ось 39-річному Євгену з Запоріжжя пощастило менше, на пошуки квартири на Різдвяні свята у Львові він витратив кілька днів. “Майже все вже було зайнято, або господар відмовлявся здавати житло на три дні, хотів мінімум на п’ять”, – розповів він.


З п’єцом, креденсом і бамбетлем, або з ліфтом і панорамними вікнами


Найбільшим попитом серед туристів користуються колоритні історичні  будинки зі старовинними меблями на площі Ринок і вуличках поруч, розміщені у пішохідній зоні. Вони, звичайно, найкраще розташовані у плані логістики, і саме тут можна найліпше відчути атмосферу древнього міста, але у центрі дуже гамірно. Тут до ночі можуть гуляти і горланити нетверезі компанії, грати вуличні музиканти і співати пісні. Тому, якщо хочете виспатися чи подорожуєте з маленькими дітьми, обирайте вулиці в центрі, але трохи далі від площі Ринок – Левицького, Пекарська, Дудаєва, Князя Романа, Сніжна, Вічева, Насипна, Піша, Наливайка, Шопена, Лепкого, Університетська, Банківська  та інші. Тощо.

Серед інших недоліків – стара забудова. Центр міста знаходиться в охоронному списку ЮНЕСКО і чи не кожен будинок – це пам’ятка архітектури. Нового, сучасно житла тут немає взагалі. Тому доведеться миритися з відсутністю ліфту, вузькими дерев’яними сходами, маленькими кімнатами, старими вікнами, з протягом а іноді й із запахом плісняви.

Але Львів – місто контрастів, тож можна орендувати квартиру подобово у котрійсь із новобудов поруч із історичним центром. А саме у районі  проспекту Чорновола, низу вулиць Шевченка, Личаківської і Зеленої. Тут реально знайти простору квартиру зі “свіжим” ремонтом, новенькою сантехнікою, панорамними вікнами і підігрівом підлоги. До речі, чим далі від центру, тим дешевшим буде житло. Львів не такий великий, як Київ чи Харків, тож майже з будь-якого району у центр можна доїхати менше, ніж за годину. Радимо хіба ознайомитися, чи не буде перекритою на ремонт вулиця, на якій ви плануєте жити і чи зручне у неї сполучення з центром міста.

Отже, за даними платформи OLX, шанувальникам бюджетних варіантів вигідно буде оселитися у Личаківському районі. Однокімнатна квартира за добу зараз коштуватиме близько 450 грн. Від 500 грн можна знайти житло трішки блище – Франківський, Галицький, Сихівський. Якщо потрібна бюджетна двійка, аналітики OLX радять шукати у Франківському. Обійдеться дешевше, ніж однокімнатна у Шевченківському чи Залізничному – в середньому десь 550 грн. А ось у Сихівському двокімнатні апартаменти найдорожчі – 950 грн. З літа ціна на них збільшилась майже вдвічі. Цікаво, що зріст не торкнувся трійок. Місцеві рант’є здають їх від 800 до 1000 грн. Щедрі власники з Сихівського району просять за трикімнатні навіть менше, ніж за двійки.


Шукаємо, вибираємо, телефонуємо і бронюємо


Якщо ви вже визначилися з метою поїздки до міста Лева – переходьте до бронювання. Вибираючи житло, користуйтеся перевіреними джерелами, звертайте увагу на детальний опис, просіть господаря скинути додаткові фотографії.  Нині на OLХ є 761 варіант квартир для подобової оренди у Львові. Серед переваг сервісу – “фільтри”, які допомагають вибрати квартиру у бажаному районі, з певною кількістю кімнат і за прийнятну ціну. Також тут можна відсортувати варіанти, вибравши потрібні площу, поверх і навіть поверховість будинку. І, звичайно ж, переглянути фотографії львівських квартир, одна з яких вже невдовзі зможе на кілька діб стати вашою.


Як не потрапити на гачок шахраям


Якщо ви вже визначилися з ціллю поїздки до міста Лева – переходьте до бронювання. Вибираючи житло, користуйтеся перевіреними джерелами, звертайте увагу на детальний опис, просіть господаря скинути додаткові фотографії.  Нині на OLХ є близько тисячі варіантів квартир для подобової оренди у Львові. Серед переваг сервісу – “фільтри”, які допомагають вибрати квартиру у бажаному районі, з певною кількістю кімнат і за прийнятну ціну. Також тут можна відсортувати варіанти, вказавши  бажану площу і навіть поверховість будинку.

Вибрали – телефонуйте. Обов’язково запитайте про час заселення і виселення та де і як ви зможете забрати ключі. Дізнайтеся, чи є у будинку ліфт (якщо, наприклад, подорожуєте з дитиною), чи дозволено проживання з тваринами (якщо хочете приїхати з улюбленим йоркширським-тер’єром). У холодну пору року поцікавтеся, як опалюється квартира, чи завжди є гаряча вода. Чи є там інтернет, мікрохвилівка, фен – якщо вони вам потрібні. Все влаштовує? Прекрасно! Зазвичай після цього господар просить скинути на картку завдаток. Це сума, яка дорівнює добі проживання. Якщо ж бронюєте квартиру лише на добу, власник може погодитися і напівціни, але не кожен.

Експерти майданчику OLX радять шукати квартиру для подобової оренди у Львові, звертаючи увагу на зміст оголошень. Остерігайтеся яскравих “відфотошоплених” картинок житла у центрі міста від користувачів, які вчора зареєструвалися на платформі. Крім того, потрібно звертати увагу на ціни. Якщо квартира на половину дешевша від інших пропозицій, це далеко не щедрість власника, а скоріше за все “приманка” недобросовісних орендарів. Додатково поспілкуйтеся з власником по телефону. Так можна уточнити всі хвилюючі питання та переконатися, що він знає все про свій виставлений житловий об’єкт.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини