Після перемоги українська “Стугна” стане бестселером на ринку зброї, – військовий експерт

763

Після перемоги світ однозначно почне скуповувати український протитанковий ракетний комплекс “Стугна”. Збройні Сили творять справжні дива за допомогою цієї красуні.

Про це 24 каналу розповів головний редактор Defense Express та військовий експерт Олег Катков. Він наголошує – ще ніхто ніколи не збивав вертольоти в повітрі за допомогою протитанкового ракетного комплексу, передає 24 канал.

Українські ж військові змогли зі “Стугни” двічі знищити російські вертольоти Ка-52. Є два документальних підтвердження. Кумедно, що Ка-52 якраз мають систему попередження, якщо на апарат наводиться лазерне прицілювання. Але це їх не врятувало від “Стугни”.

Ніхто ніколи не тренувався збивати зі “Стугни” вертольоти. Це неможливо було. Якби у Коростельова Олега Петровича (керівник КБ “Луч”) спитали рік тому, а чи реально збити вертоліт зі “Стугни”, він би усміхнувся, поплескав по плечу і сказав би: “Якщо пощастить”. А тут два випадки одразу, – наголошує Катков.

“Стугна” буде абсолютним світовим бестселером

За словами військового експерта, “Стугна” і до війни була популярною серед ПТРК на ринку озброєнь. Вона коштує досить невеликі гроші – у 5 разів дешевше за Javelin. На думку Каткова, “Стугна” ще й знищила більше техніки, ніж американський аналог, судячи за кількістю відео.

До того ж концепція виносного пульта, коли оператор сидить на відстані до 50 метрів від пускового механізму довела свою ефективність. Це допомагає не лише убезпечити військового, але й зняти на відео момент ураження ворожої техніки.

Ці відео, як ми палимо російські танки, відіграють величезне значення. Воно не лише підіймає нам дух. Це ж бачать ще й вороги. І російські танкісти розуміють, що з ними буде. Це величезний деморалізуючий фактор для противника, – зазначив Олег Катков.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини