Парафія УПЦ МП у Жовкві першою на Львівщині перейшла до ПЦУ

1600

Парафія храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві на Львівщині вирішила вийти з УПЦ МП та перейти до Православної церкви України.

Про це у суботу, 22 грудня, у Facebook-спільноті «Жовква – моє місто» повідомив настоятель храму архімандрит Маркіян Каюмов.

У коментарі ZAXID.NET Маркіян Каюмов підтвердив цю інформацію і додав, що це рішення було прийняте у п’ятницю, 21 грудня, під час засідання парафіяльної ради.

«Усе написане там – це правда. Таке рішення було спільно прийняте на засіданні парафільної ради вчора», – сказав Маркіян Каюмов.

Додамо, що Маркіян Каюмов також є речником Львівської єпархії Московського патріархату. ZAXID.NET він сказав, що рішення про його подальшу роботу на цій посаді буде прийняте пізніше.

P.S. Пізніше митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк у своєму Facebook привітав парафіян і настоятеля храму св. апп. Петра і Павла з цим рішенням.

«Щиросердечно вітаю православних жовківчан  парафіян храму свв. первов. апп. Петра і Павла м. Жовква на чолі з настоятелем о. архимандритом Маркіяном (Каюмовим) з тим, що вони вчинили мужній крок і перейшли в юрисдикцію Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України, змінивши свою приналежність з МП до Єдиної Помісної Православної Церкви України. Хочу побажати вам усім заступництва ваших небесних покровителів і молитовного стояння у Православній вірі», – написав митрополит Димитрій.

Нагадаємо, Православну церкву України було утворено 15 грудня на Об’єднавчому соборі, в якому взяли участь делегати УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і два ієрархи УПЦ МП.

Першою до ПЦУ з УПЦ МП перейшла парафія Свято-Преображенського собору УПЦ МП, підтримавши митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацького), який взяв участь в Об’єнавчому соборі. Згодом митрополита Симеона та митрополита Олександра (Драбинка) синод Московського патріархату з​няв з посад.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини