Новий локдаун, штам Дельта і “плюшки” за вакцинацію: головні заяви з інтерв’ю Віктора Ляшка

1384

Зараз в Україні стабільна ситуація з епідемією коронавірусу, однак є ймовірність, що восени доведеться посилювати карантин. Можливо, аж до нового локдауну. Щоб уникнути обмежень, потрібно прищепити якомога більше громадян. Вакцини для проведення масової імунізації вистачить.

Українці, які вже отримали по два щеплення від COVID-19, мають хороший імунітет до інфекції. І хоч деякі залишаються уразливими для штаму Дельта, але такі громадяни рідко потребують госпіталізації. Вакцинація захищає їх від важкого перебігу хвороби.

Про це та багато іншого в інтерв’ю виданню “РБК Україна” розповів глава МОЗ Віктор Ляшко. Головні заяви міністра зібрав OBOZREVATEL.

Про нові обмеження через Дельта-штам

Зараз ситуація в Україні стабільна, рівень захворюваності продовжує знижуватися. Поки що обмеження відповідають епідситуації, проте в разі зростання випадків COVID-19 певні області переведуть у помаранчеву або червону зону.

“Адаптивний карантин, який був нами розроблений уже для весняного періоду, – працює та ефективний, тому ми будемо його дотримуватися, якщо буде зростання випадків”, – зазначив Ляшко.

У МОЗ не відкидають введення нового локдауну у вересні / жовтні. “Якщо у нас люди старші ніж 60 років будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для нашої системи охорони здоров’я буде некритичним”, – додав глава відомства.

Про готовність медичної системи до зростання захворюваності

Жодна система охорони здоров’я світу не готова до нової хвилі коронавірусу, заявив Ляшко: “Ми бачили, як у Лос-Анджелесі було нікуди госпіталізувати хворих”.

“Чи готові ми? До чогось готові, до чогось ні… Стратегічно готуватися до таких спалахів, які в нас були в жовтні 2020-го і в березні 2021 року – це досить тривалий процес і ми будемо до нього готуватися в рамках програми президента “Здорова Україна”, – сказав міністр.

Про 10 млн щеплень до кінця літа

“Будемо старатися. За минулий тиждень ми встановили кілька рекордів… Рухаємося, знаємо цілі, вакцина точно буде для цього”, – сказав Ляшко.

Про повторну вакцинацію

Міністр допускає, що вже щеплених українців доведеться вакцинувати по другому колу. Проте зараз у пріоритеті, щоб більшість громадян отримала хоча б один курс імунізації.

“Зараз можливі кілька варіантів: повторний курс із двох щеплень або третя бустерна доза. Відстежуватимемо. Тому не робимо попередніх заяв, оскільки немає ще чіткого розуміння, що буде далі”, – додав він.

Про обов’язкову вакцинацію

Глава відомства уник чіткої відповіді на питання про обов’язкову вакцинацію. За його словами, поки що влада мотивуватиме громадян робити щеплення.

Також, стверджує Ляшко, вакцинованих українців чекають певні “плюшки”, проте які – не сказав.

Про захворювання на Дельта-штам після вакцинації

Серед тих, кому повністю ввели вакцину від коронавірусу, інфікування штамом Дельта спостерігається в небагатьох. Не більш як 8% українців з двома щепленнями потрапляють до лікарні.

“У цій ситуації проглядається певний оптимізм. Хворіє невелика кількість людей, які отримали повний комплекс щеплень проти COVID-19. Але ще більш оптимістичним є те, що досить мала кількість із тих, хто був вакцинований і захворів, потрапляє в лікарню”, – зазначив Ляшко.

Про зарплати медпрацівників

Згідно з указом президента, мінімальна зарплата для медсестри повинна бути 13,5 тисячі гривень. Для лікаря – 20 тисяч.

“Оскільки неможливо врегулювати окрему галузь шляхом підняття мінімального рівня зарплати, ми працюємо над тим, щоб змінити корпоративне управління в системі охорони здоров’я, де будуть чітко прописані колективні договори і головний лікар або директор буде зобов’язаний провести таку оплату. А для цього нам потрібно наповнити Програму медичних гарантій”, – розповів міністр.

Також Ляшко планує підписання галузевої угоди між профспілками, роботодавцями і Міністерством, у якому будуть чітко прописані ці суми.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини