Норвегія готується передати 22 винищувачі F-16 Україні: США дали дозвіл, – ЗМІ

400

Норвегія у межах авіаційної коаліції готується також передати Україні західні винищувачі типу F-16. Попередньо країна може надати 22 своїх літаків.

За даними журналістів Nettavisen, 12 із цих літаків перебувають у вже придатному до використання стані. Сполучені Штати, які є країною-виробником винищувачів, уже дали своє добро на цю передачу F-16, – пише 24 канал.

Норвегія може передати Україні F-16

За даними Nettavisen, Норвегія отримала дозвіл від США на постачання Україні 22 винищувачів F-16 разом з двигунами, допоміжними матеріалами, інструкторами, запасними частинами та іншим необхідним обладнанням.

Важливо зазначити, що не всі 22 винищувачі перебувають в повністю робочому стані, деякі з них призначені для використання запасних частин або для ремонту інших літаків.

У матеріалі Nettavisen мовиться, що 12 норвезьких винищувачів F-16, які планували продати американській компанії Draken International, все ще можуть бути придатними до польотів. Контракт на продаж був офіційно підписаний у грудні 2021 року.

Угода про продаж з Draken International, схоже, не буде реалізована, а літаки, які мали бути використані для тренувань у США, натомість будуть залучені для захисту повітряного простору України, – пишуть журналісти.

У публікації конкретних термінів постачання норвезьких винищувачів в Україну не назвали. Однак очікується, що це постачання не відбудеться до саміту НАТО у Вашингтоні, запланованого на липень 2024 року.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини