Британія планує передати Україні новітню лазерну зброю

337

Велика Британія розглядає можливість передати Україні прототип бойового лазера DragonFire, здатного збивати дрони й ракети.

Про це 12 квітня заявив міністр оборони Грант Шаппс, пише The Telegraph, – повідомляє Бабель.

Напередодні, 11 квітня, Шаппс перевірив лабораторію лазерного озброєння DragonFire. Він заявив, що ця зброя «може мати величезні наслідки».

Міністр також наголосив, що затримки з розгортанням нових збройових технологій є «найбільшим марнотратством грошей в обороні».

«Я хочу прискорити те, що зазвичай було б дуже тривалим процесом — можливо, до 10 років, до набагато коротших часових рамок і розгорнути його, можливо, на кораблях, а можливо, і на суші», — зазначив Шаппс.

Він підкреслив, що Велика Британія планує додати DragonFire до свого арсеналу до 2027 року, але працює над можливістю відправити прототипи в Україну раніше — навіть якщо вони не будуть допрацьовані на 100%.

«Зараз в Європі триває конфлікт, для якого ми маємо унікальну сучасну зброю, що може бути корисною. Скажімо так, вона не повинна бути на 100% досконалою, щоб українці, можливо, отримали її у свої руки. 2027 рік все ще залишається запланованим строком, але, звичайно, я подивлюся, що ми можемо зробити, щоб прискорити цей процес», — сказав він.

Що відомо про DragonFire

У січні 2024 року Велика Британія оголосила про перші успішні випробування лазерної зброї — системи спрямованої енергії (LDEW) DragonFire.

Дальність системи засекречена, однак відомо, що DragonFire бʼє прямим променем і може вражати видимі цілі зі швидкістю світла. Точність системи описується як точкова — зброя може поцілити в монету номіналом £1 з кілометрової відстані. 10-секундний постріл за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години. Вартість такого пострілу не перевищує £10 (491 гривня).

У березні Міноборони Британії опублікувало кадри випробувань DragonFire. У відео показали застосування лазера проти статичних цілей та січневі випробування на полігоні. У ролику також змодельовано, як встановлений на військовому кораблі лазер виводить з ладу катер, сліпить один БпЛА і збиває інший.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини