“Ні миру, ні капітуляції, і це радше добре” – Геращенко про Н4

862

Зустріч “нормандської четвірки” після трирічної перерви не стала історичною: “не відбулося ні зради, ні перемоги; ні підписання миру, ні капітуляції”. Це, в загальних рисах, є корисним для України.

Таку думку висловила співголова фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді, колишня уповноважена презедента Порошенка з питань врегулювання на Донбасі, колишній член гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко у вівторок, 10 грудня, – пише Газета.юа.

“Прогнозовано і дуже важливо – що до кінця року будуть звільнені заручники. Для мене це має дуже особистісний вимір, вболіваю, щоб серед списку були Станіслав Асєєв і наші військові, яких з 2015 утримують бойовики в окупованому Донецьку і Луганську . Путін не віддав нам їх в грудні 2017, вкравши ще два роки життя хлопців і їх родин. Очевидно, Путін міг звільнити заручників вже давно, але тримав як козир в своєму КДБшному рукаві. Це найвагоміший результат саміту”, – написала Геращенко.

Разом з тим, нардепка нагадала, що в канцлера Німеччини Ангели Меркель скоро завершується її багаторічне перебування на посаді, вона переймалася мінським процесом й прагне бодай якогось прогресу на фініші своїх повноважень.

Президент Франції Еммануель Макрон заходить у виборчу кампанію: досі він не опікувався мінським процесом, але зараз прагне лідерства в ЄС та закріпити за собою успіх – бодай в питанні звільнення заручників.

“І Німеччина , і Франція , як і ЄС вцілому хотіли б потепління з Росією. Якщо це відбудеться за рахунок України – так і буде”, – пише Ірина Геращенко.

“У важких міжнародних переговорах надзвичайно важливий беграунд. Знати його, пам’ятати, аналізувати, використовувати. Мінські угоди були підписані в найтрагічніші для України дні, коли треба було зупинити Іловайську і Дебальцевську бійні, вбивство українців. Ми використали паузу для нарощування міці української армії, посилення нашої оборонної сфери. Наступники, користуйтеся цим. Щось підписали не так і не те – підпишіть свій план, свою дорожню карту, яка приведе Україну до миру через перемогу. Ми ж в усіх питаннях, що працюють на Україну, точно будемо владу підтримувати. Бо ворон – в Кремлі. Це аксіома”, – резюмує Геращенко.