“Неможливо любити одну, а ходити до іншої! Неможливо бути Данилом і називатися Даніїлом одночасно… Україна починається з тебе!” – українець

502

Нещодавно доньку відомого випускника Інституту журналістики Ярослава Чорногуза висадили з автобусу за прохання обслуговувати її українською мовою. Хамський вчинок водія і пасажирського складу виправдав депутат правлячої української партії.

Батько не промовчав і присвятив своїй доні вірш, який ви можете прочитати на його сторінці у Facebook.

ДОНЬЦІ ЯРИНІ, яка не побоялася, дотримуючись закону України, захистити рідну мову у маршрутці , в середовищі …

Gepostet von Ярослав Чорногуз am Sonntag, 2. Februar 2020

Про це на свой сторінці у Facebook написав Голова Студентського парламенту Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Данило Гайдамаха.

“Рускій мір стоїть на трьох китах: ідеалізації совкового минулого, викривленому баченні Велікай Атєчествєной і, звісно, магучєм язикє Пушкіна і Дастаєвскава.

Ці три кити паразитують на нашому національному тілі, вони вбuвають наших захисників.

Нещодавно донька відомого випускника Інституту журналістики Ярослав Чорногуз була зсаджена з автобусу за прохання обслуговувати її українською мовою. Хамський вчинок водія і пасажирського складу був виправданий депутатом правлячої української партії. Батько не промовчав і присвятив своїй доні вірш, який ви можете прочитати на його сторінці у фб.

У 1962 році було вбuто Василя Симоненка, у 1999 – Вячеслава Чорновола, у 2014 – В‘ячеслава Веремія. Всі троє – теж випускники Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Вбиті при трьох різних режимах за одні і ті самі погляди, за одну й ту саму мову в столиці України. Двоє з трьох вже за часів незалежности. Досьогодні у моєму Інституті значна частина студентства говорить російською і називає себе космополітами. Варто було б кожному заговорити українською, налаштувати власну оптику на історію свого краю, допомогти це зробити іншим і тоді б панували, а не чекали нових принижень і cмepтeй.

Україна починається з тебе! Україна – це українська мова, історія та культура за замовчуванням. І ніяких виключень. Ніяких «я люблю Україну і українскій язик, но мєня так радітєлі научілі. Мнє так удобнєє». Неможливо любити одну, а ходити до іншої! Неможливо бути Данилом і називатися Даніїлом одночасно. Тут треба обирати. Тому за президентською порадою дайте собі відповідь на запитання «хто я?» і відверто будьте ними.

І нехай Даніїли тягнуться до Даніїлів, а Данили – до Данилів. Перші не можуть живитися енергією землі, де перебувають. Нехай знаходять свою землю і стають щасливими на ній, бо така роздвоєність до добра ніколи не доводить. Такі Даніїли стають токсичними для Данилів, що змушені щосекундно виборювати право на самоідентифікацію. В таксі, на касі, вдома, на навчанні, вмикаючи телевізор чи беручи до рук журнал. З усіх боків їм лунатиме мова не Дастаєвскава чи Пушкіна. На їхній землі це мова кровопролuття, не більше.”

Рускій мір стоїть на трьох китах: ідеалізації совкового минулого, викривленому баченні Велікай Атєчествєной і, звісно,…

Gepostet von Данило Гайдамаха am Donnerstag, 27. Februar 2020

 

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.