“Немає балансу”: Венеціанська комісія розкритикувала український закон про мову

971

У Венеціанській комісії заявили, що влада України повинна досягти балансу в Законі “Про державну мову”, для того, щоб мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в країні.

Такі висновки за результатами розгляду документа були опубліковані пресслужбою Ради Європи в п’ятницю, 6 грудня, – пише obozrevatel.

“Експерти визнають, що мовна політика є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, особливо в контексті триваючого конфлікту з Росією. Беручи до уваги особливе місце російської мови в Україні, а також пригнічення української мови в минулому, Венеціанська комісія повністю розуміє необхідність заохочення використання української мови як державної”, – йдеться у заяві.

Однак Україні запропонували переглянути закон про державну мову і підготувати закон про меншини після консультації з усіма зацікавленими сторонами, особливо з представниками національних меншин і корінних народів.

“Крім того, владі слід розглянути можливість скасування механізму подачі скарг і санкцій, передбачених у законі, або, принаймні, суворо обмежити його публічною сферою і в крайніх випадках. Якщо механізм слід зберегти, положення про санкції не повинні застосовуватися до ухвалення Закону про меншини і перегляду Закону про державну мову. Стаття, що встановлює відповідальність за навмисне викривлення української мови в офіційних документах і текстах, повинна бути видалена”, – заявили експерти Венеціанської комісії.

Крім того, критиці піддалася норма про всі географічні назви і топоніми, які повинні бути написані виключно українською мовою.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини