“Не можна обговорювати ключові позиції тет-а-тет”: Порошенко розповів, чого чекати від Путіна на Нормандському саміті

330

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко закликав українську делегацію на Нормандській зустрічі не довіряти президенту РФ Володимиру Путіну і в жодному разі не йти на обговорення ключових питань під час зустрічі Володимира Зеленського з Путіним тет-а-тет.

Про це Порошенко заявив під час телемарафону в програмі “Червоні лінії”, передає Еспресо.TV.

“Я дуже добре знаю Путіна. Тверда позиція перша – не вірте Путіну і не потрапте до нього в пастку. Починаючи від конкретних дрібних деталей, коли вони кажуть, що, друзі, ви там-то і там-то говорили чи обіцяли те-то, то в 50% це брехня і маніпуляція. Українська делегація має бути абсолютно чітко підготовлена до цього. І ні в якому разі не можна йти по ключовим позиціям на переговори тет-а-тет. Переговори, які стосуються миротворців, переговори, які стосуються виведення російських військ, – якщо ти будеш сам, то ти отримаєш відповідь: “их там нет”. На прохання до Путіна вивести свої війська в 99% каже, що їх там немає”, – сказав Порошенко.

Лідер “Європейської солідарності” нагадав про намагання Путіна не визнавати своїх військових у 2014 році.

“Я після 24 серпня 2014 року мав наступні ітерації з паном Путіним. Володимир Володимирович, ви здійснили міжнародний злочин, ви ввели регулярні війська РФ на суверенну територію України. Ні, каже. Ми взяли в полон ваших десантників – “Цього не може бути. Там можуть бути росіяни – так”. Бо ми дали список їх. “Але це цивільні, добровольці, вони приїхали просто так”. Ні, це військові і при них є документи, військові квитки. Це військовослужбовці регулярних сил РФ. Ні, каже, це військові, але вони у відпустці. І це каже президент РФ. Ні, вони не у відпустці, вони на бойовій техніці. Каже: “Ви знаєте, так, дійсно. Але вони просто загубили дорогу”, – розповів Порошенко.

Нагадаємо, 9 грудня в Парижі має відбутися зустріч лідерів України, Росії, Німеччини і Франції щодо врегулювання війни на Донбасі.