“Нас роздягли, як дівчаток і хлопчиків” – Огризко про ядepнe роззброєння

980

Україна не отримала за ядерне роззброєння співмірної йому гарантії безпеки й економічної компенсації.

Таку думку в інтерв’ю Центру спільних дій висловив колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, – пише Gazeta.ua.

“Ми тоді отримали 800 мільйонів доларів компенсації за ці озброєння. Експерти казали, що реальна їхня вартість становила від 50 до 60 мільярдів доларів. Тобто нас роздягли, як дівчаток і хлопчиків, і сказали: “Ну, бувайте щасливими й від цього”. Прописати свої умови, звичайно, потрібно було. Але не було можливості якось це проштовхнути”, – говорить дипломат про укладений 5 грудня 1994-го Будапештський меморандум про неядерний статус України.

Договір зі США, Росією та Великою Британією мав гарантувати Україні безпеку.

“Можливо, була наївна віра в те, якщо обіцяють такі люди, то вони дотримуватимуться. Але Росія грубо порушила угоду й анексувала частину нашої території. А інша сторона, яка обіцяла гарантувати нашу безпеку, від цього відмовилася”, – каже Огризко.

Водночас дипломат вважає, що рішення Києва відмовитися від ядерної зброї стратегічного призначення було правильним.

“Треба було віддавати. Тут сумнівів немає. Я говорив із першим міністром оборони Костянтином Морозовим і з багатьма іншими людьми, які до цього були дотичні. Вони з реального життя розуміли, про що йдеться. Ми не могли тримати в себе стратегічні ракети, тому що не могли гарантувати їхню безпеку”, – каже він.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини