Народний депутат вимагає на перехідний період повернути українцям аналогове телебачення

1166
телебачення

Повернути українцям аналогове телебачення й припинити обмежувати право людей на інформацію вимагають в оприлюдненій сьогодні, 3 вересня, заяві народні депутати України від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Олександр Шевченко, Тарас Батенко, Віктор Шевченко, Ірина Констанкевич, Валентин Дідич та Олександр Дубінін

«Ми надзвичайно занепокоєні подією, що сталася в Україні в ніч із п’ятниці на суботу, і вважаємо цей прецедент таким, що загрожує подальшому демократичному розвитку нашої держави. 1 вересня 2018 року о 00:00 населення всієї України, крім прикордонної з Кримом території, зони ООС, Києва та Кіровоградської області, де це було зроблено 1 серпня, цілком відключили від аналогового ефірного мовлення», – йдеться в заяві.

На думку депутатів, відключення відбулося миттєво, без належного аналізу й підготовчого періоду і, що найголовніше, з численними порушеннями прав українців та телерадіомовників. До слова, 30 серпня Сарненський суд Рівненської області виніс ухвалу на користь фізичної особи – позивачки, яка звернулася до суду з метою визнати за нею право на отримання інформації через аналогове телевізійне мовлення та зобов’язати Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, а також Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення забезпечити їй доступ до отримання інформації через аналогове телевізійне мовлення. Згідно зі згаданою ухвалю, заборона на відключення аналогового ефірного мовлення поширюється на територію всієї України. Попри рішення суду, яке КРРТ спочатку збирався виконувати, відключення аналогового ефіру таки відбулося.

«Ідеться про 2,5-3,5 мільйони осіб, які проживають у невеличких населених пунктах, не маючи достатньої кількості коштів, щоб перейти на альтернативний тип прийому. В них в одну мить відібрали конституційне право на інформацію».

«Як би чинна влада не намагалася довести, що відключення аналогового телебачення є потребою, яка постала через російсько-українську війну, ми розуміємо, що це не так. Перехід на сучасне цифрове мовлення – це зобов’язання, на яке Україна підписалася в Женеві 2006 року. Питання відключення «аналогу» в країні підіймалося ще три роки тому. Якби на той час державні регулятори мали інтерес до нього, то всі українці могли б поступово перейти на інші види прийому, а соціально незахищені верстви отримали б безкоштовні тюнери. Складається враження, що таке миттєве позбавлення населення доступу до інформації вигідне тим, хто контролює цей процес», – зазначив народний депутат України Олександр Шевченко.

Джерело: Шевченко

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини