“Наглядача” за волинською митницею затримали із $700 тисячами в авто: що про нього відомо

1424

На Волині затримали посадовця місцевої митниці, якого називають її “наглядачем”, Михайла Бурдейного. З його авто вилучили понад $700 тисяч.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Його запідозрили в незаконному переміщенні вантажів через державний кордон України, – пише Оbozrevatel.

“У межах досудового розслідування проведено обшук особистого автомобіля одного з начальників митного поста Волинської митниці Держмитслужби, під час якого вилучено понад 700 тис. доларів США. Кошти були розподілені на певні суми з позначкою, для кого вони призначені”, – йдеться в повідомленні.

За попередніми даними слідства, він організував протиправний механізм незаконного переміщення вантажів у великих об’ємах без сплати передбачених законодавством обов’язкових митних платежів.

Обшук машини Михайла Бурдейного співробітниками ДБР

Так, на митну територію України з Республіки Польщі під виглядом порожніх транспортних засобів, із використанням схеми підміни дешевого товару дорогим, а також шляхом довантаження незадекларованих партій товарів перевозились продукти харчування, брендовий одяг, автозапчастини, різноманітне обладнання та устаткування, побутова техніка та інший товар.

У кінці кожного місяця посадовець систематично збирав та акумулював у себе грошові кошти, отримані з функціонування протиправного механізму.

У квітні 2021 Бурдейного було усунено від виконання посадових обов’язків після засідання РНБО щодо кола осіб, діяльність яких пов’язують із контрабандою.

Наразі вирішується питання про накладення арешту на вилучені грошові кошти та внесено додаткові відомості до Єдиного реєстру розслідувань за фактом незаконного збагачення підозрюваного.

Гроші в багажнику митника Михайла Бурдейного

На Telegram-каналі “Київ оперативний” написали, що, окрім грошей, в авто Бурдейного правоохоронці знайшли записну книжку з прізвищами, кому і скільки він передавав зі своєї “чорної каси” тривалий час.

“Прізвища там дуже відомі. Є навіть один “мрійник”, який хоче стати головою митниці або навіть заступником міністра фінансів”, – пишуть журналісти.

Скандали з Бурдейним

За інформацією журналіста Євгена Плінського, яку він оприлюднив у статті для “Антикору”, Бурдейний претендував на посаду начальника Волинської та Чернівецької митниці. Починаючи з 2016 року він був “налядачем” над першою й курував корупційні схеми на посту “Ягодин”. У 2020 році він навіть тимчасово керував цим постом.

“Бурдейний курує як експорт сигарет і бурштину, так і сіро-чорний імпорт. Пересорт, перевороти, повні фури як порожні – все за погодженням із ним”, – писав Плінський.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини